Szkoły zamknięte od 12 października? Jest decyzja!

2020-10-11 14:01
Uczennica
Autor: GRZEGORZ PRESS/REPORTER

Funkcjonowanie szkół w dobie pandemii koronawirusa to bez wątpienia jeden z najgorętszych tematów ostatnich miesięcy. Uczniowie i rodzice podzieleni są na dwie grupy: tych, którzy domagają się powrotu do nauki zdalnej i tych, którzy cieszą się z zajęć prowadzonych w formie stacjonarnej. W sobotę odbyła się konferencja z udziałem premiera i ministra zdrowia. Co postanowiono? Sprawdź na ESKA.pl.

Szkoły zamknięte od 12 października? Na taką decyzję liczyło wielu uczniów, którzy, jak informują w mediach społecznościowych, obawiają się o zdrowie swoje i swoich bliskich. Ostatnie dni są rekordowe pod względem liczby zakażonych COVID-19 w Polsce. W sobotę, 10 października, poinformowano o rekordzie: 5 tysięcy wykrytych zakażeń! Tego samego dnia w naszym kraju zaczęły obowiązywać liczne obostrzenia, o których premier poinformował w czwartek, 8 października. Również w sobotę odbyła się konferencja z udziałem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, w trakcie której wypowiedziano się na temat krążącej w sieci pogłoski, jakoby szkoły miały zostać zamknięte dla części uczniów. 

Konferencja prasowa w głównej mierze dotyczyła znaczenia strefy żółtej w całym kraju oraz pomocy seniorom. Premier zapowiedział, że od 15 października ponownie obowiązywać będą godziny dla seniorów. Wyznał również, że po przedyskutowaniu tematu z innymi organami, między innymi Głównym Inspektoratem Sanitarnym, nie widzi konieczności wprowadzania zmian w funkcjonowaniu szkolnictwa.  

ESKA XD #005

Szkoły zamknięte od 12 października? 

Premier wraz z ministrem zdrowia zgodnie stwierdzili, że na ten moment szkoły będą działały w takiej formie, w jakiej zostało to postanowione w sierpniu. Zdaniem premiera rozwiązanie to sprawdza się, a placówki oświatowe nie są głównym źródłem zakażeń koronawirusem. O wszelkich zmianach uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele mają być informowani w cyklach tygodniowych.

Sonda
Czy szkoły powinny zostać znów zamknięte w całej Polsce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze