Szkoła od września 2023 - będzie 9 nowych przedmiotów! Zaskakujące zmiany potwierdzone

i

Autor: Lukasz Gdak/East News Szkoła od września 2023 - będzie 9 nowych przedmiotów! Zaskakujące zmiany potwierdzone

Szkoła od września 2023 - będzie 9 nowych przedmiotów! Zaskakujące zmiany potwierdzone

2023-02-07 16:45

Nowe przedmioty w szkole od września 2023 zostały potwierdzone! Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie mające na celu spełnienie oczekiwań uczniów marzących o edukacji poszczególnych kierunków. Jakie nowe przedmioty są potwierdzone? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Spis treści

  1. Szkoła od września 2023 - nowe przedmioty

Nauka w szkole od września 2023 będzie wyglądać nieco inaczej. Uczniowie muszą przygotować się na spore zmiany, które są swoistą odpowiedzią na potrzeby rynku pracy. I faktycznie coraz więcej osób chce być producentem filmowym, technikiem aranżacji wnętrz, czy chociażby animatorem rynku książki. Zgodnie z nowym i zatwierdzonym przez Ministerstwo Edukacji założeniem między innymi to tych przedmiotów będzie można się uczyć od przyszłego roku szkolnego. Dla jednych są to zmiany pozytywne, a dla drugich negatywne i wciąż niektórzy czekają na wprowadzenie innych lekcji, w czasie których przygotują się do pracy w wybranym zawodzie. Jakie nowe przedmioty 2023 są wprowadzone? 

Matura 2023 - kiedy jest? DATA i harmonogram egzaminu dojrzałości

David Guetta królem radiowych hitów! Te kawałki z siedmiu płyt są nieśmiertelne

Szkoła od września 2023 - nowe przedmioty

Szkoły zawodowe od września 2023 czekają spore zmiany i raczej uczniowie powinni się z nich cieszyć. Przemysław Czarnek, czyli szef Ministerstwa Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie i oficjalnie będzie dostępnych dziewięć nowych zawodów. Młodzież, w zależności od tego do jakiej szkoły chodzi, będzie mogła kształcić się w następujących kierunkach: 

  • roczna szkoła policealna - administrator produkcji filmowej i telewizyjnej,
  • dwuletnia szkoła policealna - technik animacji filmowej oraz animator rynku książki,
  • technikum - technik aranżacji wnętrz, technik gospodarki odpadami oraz technik przemysłu drzewnego,
  • szkoła branżowa I stopnia - operator maszyn i urządzeń w gospodarce odpadami oraz operator maszyn i urządzeń przemysłu drzewnego,
  • szkoła branżowa II stopnia - technik gospodarki odpadami i technik przemysłu drzewnego,
  • szkoła branżowa I stopnia dla osób z niepełnosprawnością w stopniu lekkim - pracownik pomocniczy w gospodarce odpadami.

Rok szkolny 2022/23 - KALENDARZ egzaminów. Kiedy matura i egzamin ósmoklasisty 2023?

Sonda
Czy wprowadzenie tych przedmiotów ma sens?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE