Szkoła 2021/2022 - ten przedmiot będzie surowiej oceniany?! WAŻNE zmiany potwierdzone

2021-04-19 15:13 Rafał Wróblewski PAP
Nowy przedmiot w szkole 2021/2022! Minister potwierdza, że to PEWNIAK
Autor: TOMASZ RYTYCH/REPORTER / EAST NEWS Nowy przedmiot w szkole 2021/2022! Minister potwierdza, że to PEWNIAK

Minister Edukacji i Nauki potwierdził ważną zmianę, jeśli chodzi o nauczanie. Jeden z przedmiotów będzie priorytetem dla polskiej oświaty w przyszłym roku szkolnym. Poznajcie więcej szczegółów już teraz.

Spis treści

  1. Szkoła 2021/2022 - jaki przedmiot priorytetem?
  2. Szkoła 2021/2022 - WDŻ

Szkoła 2021/2022 - ten przedmiot będzie surowiej oceniany? Wiele osób zastanawia się, jak wysoką rangę i wagę będzie mieć przedmiot, który jest priorytetem dla ministerstwa w roku szkolnym 2021/2022. Jego wprowadzenie nastąpiło kilka lat wcześniej, jednak dopiero teraz poczynione zostały odpowiednie kroki mające pokazać niezwykle istotną rolę w podstawie programowej. To również ważna informacja dla nauczycieli, którzy będą musieli dokształcić się, jeśli chodzi o zagadnienia związane z lekcjami z nowego przedmiotu.

Dariusz Kulma, nauczyciel matematyki: Matury w tym terminie to błąd [Super Raport]

Szkoła 2021/2022 - jaki przedmiot priorytetem?

Szef MEiN uczestniczy w XI Ogólnopolskim Kongresie Nauczycieli Wychowania do Życia w Rodzinie zorganizowanym w Częstochowie. W związku z sytuacją pandemiczną kongres w tym roku odbywa się zdalnie. Przemysław Czarnek, w czasie spotkania zapowiedział: - Wychowanie do życia w rodzinie będzie priorytetem w kierunkach realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022. Według szefa resortu edukacji, nauczyciele WDŻ muszą zyskać jeszcze większą rangę i wagę. 

Nowy przedmiot w szkole 2021/2022! Minister potwierdza, że to PEWNIAK

Czarnek zapowiedział, że w dokumencie Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa Wychowanie do życia w rodzinie będzie kierunkiem priorytetowym w roku szkolnym 2021/2022.

Szkoła 2021/2022 - WDŻ

Co roku, najczęściej w czasie wakacji, szef resortu edukacji ogłasza podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej na nowy rok szkolny. Do wydania takiego dokumentu minister edukacji jest zobowiązana przepisami ustawy Prawo Oświatowe; wcześniej takie zobowiązanie wynikało z przepisów ustawy o systemie oświaty.

W rozporządzeniu z kolei innym, dotyczącym kształcenia nauczycieli wprowadzamy takie zmiany, które spowodują, że powstanie 10 bardzo silnych ośrodków w Polsce, w których nauczyciele będą mogli kształcić się właśnie i uzyskiwać uprawnienia nauczyciela wychowania do życia w rodzinie. Będą mogli dokształcać się, będą mogli uzyskiwać dodatkową wiedzę w tym zakresie w oparciu o nowe podstawy programowe, nowe odkrycia w tej dziedzinie i zdobycze nauki

- powiedział Przemysław Czarnego i dodał: - Dlaczego to tak ważne? Dlatego, że dzisiaj w dobie kryzysu rodziny pogłębionego rozmaitymi postulatami rewolucji kulturalnej, seksualnej, rewolucji można powiedzieć wprost komunistycznej, którą widzimy niekiedy na polskich ulicach, kształcenie dzieci i młodzieży w polskich szkołach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych na temat tego, czym jest rodzina, na temat tego jak fundamentalne znaczenie mają wartości wpisane w konstytucji: małżeństwo, jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo, rodzicielstwo jest po prostu przejawem naszej solidarności z przyszłymi pokoleniami - mówił Minister Edukacji i Nauki.

Podkreślił, że nauczyciele wychowania do życia w rodzinie w polskich szkołach muszą zyskać jeszcze większa rangę i jeszcze większą wagę, bo od tego zależy przyszłość naszego społeczeństwa i przyszłość naszego państwa: - Widzimy to dokładnie w dobie tego kryzysu rodziny, który również w Polsce niestety daje o sobie znać - dodał Czarnek.

Podkreślił, że "nauczyciele wychowania do życia w rodzinie w polskich szkołach muszą zyskać jeszcze większa rangę i jeszcze większą wagę, bo od tego zależy przyszłość naszego społeczeństwa i przyszłość naszego państwa". "Widzimy to dokładnie w dobie tego kryzysu rodziny, który również w Polsce niestety daje o sobie znać" - dodał. (PAP)

Najnowsze