Szansa na Sukces Eurowizja 2020 - preselekcje. Jurorzy stanęli przed trudnym zadaniem!

2020-02-02 13:36 RW
Szansa na Sukces Eurowizja 2020 - preselekcje. Jurorzy przed trudnym zadaniem!
Autor: https://www.instagram.com/gromeeofficial/ (screen) Szansa na Sukces Eurowizja 2020 - preselekcje. Jurorzy przed trudnym zadaniem!

Specjalne wydanie Szansy na Sukces wyłoni reprezentanta Polski na Eurowizję 2020. Widzowie w pierwszej kolejności zobaczą trzy odcinki preselekcji, które zostały już nagrane. Czwarty odcinek, to wielki finał na żywo z udziałem najlepszych wykonawców. Wybrani zostali oni przez specjalnie powołane jury. Szczegóły tego, jak przed bardzo trudnym zadaniem stanęły znane gwiazdy, przybliżamy w jednym miejscu na ESKA.pl.

Szansa na Sukces Eurowizja 2020 - preselekcje będą emocjonować widzów przez całe trzy tygodnie. W pierwszej kolejności zobaczymy trzy nagrane już w styczniu odcinki. W każdym z nich o wejście do finału walczyło siedmioro uczestników, a zwycięzca mógł być tylko jeden. Zgodnie z regulaminem, w wielkim finale, który odbędzie się 23 lutego znajdzie się również zdobywca tzw. złotego biletu. Podarowany on został przez jury w jednym z trzech odcinków preselekcji. Ciekawe, kto miał tyle szczęścia i kogo zobaczymy w walce o głosy widzów. Występy walczących o bilet uczestników oceniło jury, w skład którego wchodzą czołowi polscy artyści, którzy w przeszłości wystąpili na Eurowizji. Mowa o Cleo, która w 2014 wystąpiła z hitem My Słowianie (We Are Slavic), Michale Szpaku, który w 2016 na scenie w Sztokholmie zaśpiewał Color of Your Life, a także o Andrzeju Gromali (Gromee), czyli reprezentancie Polski w 2018 roku z hitem Light Me Up. Stanęli oni przed bardzo trudnym zadaniem, ponieważ w preselekcjach udział wzięły duże gwiazdy. 

Szansa na Sukces Eurowizja 2020 - jury

Jury Eurowizji 2020, a tak naprawdę polskich preselekcji w Szansie na Sukces, stanęło przed sporą odpowiedzialnością. Z każdego odcinka musieli wytypować, tylko jednego uczestnika, który powalczy w wielkim finale o głosy widzów i przekonanie do siebie Telewizji Polskiej. Niektórzy internauci uważali, że jurorzy przy wyborze będą sugerować się tym, że znają danego wykonawcę. Michał Szpak zna Damiana Kuleja i Alicję Szemplińską z The Voice of Poland, a Gromee współpracuje z Kasią Dereń. Zapewniamy jednak, że jeśli chodzi o tak poważną sprawę, jaką jest Eurowizja - nie było miejsca na sentymenty i nikomu nie pomogło to, że zna któregoś z jurorów. Trzeba było wykazać się umiejętnością odpowiedniego budowania emocji i pokazania swoich wokalnych umiejętności. 

Jako pierwsi dowiedzieliście się z ESKA.pl, że zakwalifikowani uczestnicy w pierwszym odcinku (2 lutego) zaśpiewają największe hity zespołu Abba, w drugim odcinku (9 lutego) wykonają największe hity Eurowizji, a w trzecim odcinku (16 lutego) przeboje grupy The Beatles.  

Dzień przed wystartowaniem nagrań Szansy na Sukces Eurowizja 2020, czyli 18 stycznia, wielu wykonawców ujawniło swój udział walce o bilet na 65. Konkurs Piosenki Eurowizji. Potwierdziliśmy, że udział w preselekcjach bierze Alicja Szemplińska, Damian Kulej, Maja Hyży, Nick Sinckler, Kasia Dereń, Patyryk Skoczyński, Weronika Curyło czy Emilia Sanecka z zespołu Daj To Głośniej.

Najnowsze