Szansa na Sukces Eurowizja 2020 - uczestnicy i zgłoszenia. Kto wystąpi w preselekcjach?

2020-02-02 13:35 RW
Szansa na Sukces Eurowizja 2020 - uczestnicy i zgłoszenia. Kto wystąpi w preselekcjach?
Autor: WBF // Materiał prasowy TVP (logo Szansy na Sukces) Szansa na Sukces Eurowizja 2020 - uczestnicy i zgłoszenia. Kto wystąpi w preselekcjach?

Szansa na Sukces Eurowizja 2020 wyłoni reprezentanta Polski na prestiżowy konkurs, który w odbędzie się w Rotterdamie. Chęć udziału w wydarzeniu wyraziły gwiazdy, których hity podbiły listy sprzedaży, ale również osobistości, które dopiero rozpoczęły swoją karierę. Kto walczy o bilet na Eurowizję 2020? Kto wystąpi w preselekcjach? Lista do sprawdzenia na ESKA.pl!

Szansa na Sukces, Eurowizja 2020 - uczestnicy preselekcji są znani. Kto wystąpi w krajowych eliminacjach do Eurowizji 2020? Lista do sprawdzenia w jednym miejscu na ESKA.pl. Nowe zasady wyboru reprezentanta Polski na prestiżowy Konkurs, który w maju odbędzie się w Rotterdamie, pozwoliły mniej znanym wykonawcom pokazać się i spróbować swoich sił w rywalizacji z bardziej znanymi gwiazdami. Od początku roku do 13 stycznia każdy mógł wysyłać swoje zgłoszenia do Telewizji Polskiej. Najlepsi z najlepszych, zdaniem specjalnie powołanej komisji, otrzymali zaproszenie do udziału w nagraniach preselekcji, które ruszyły 19 stycznia i potrwają 2 dni. Występy walczących o bilet uczestników oceni jury, w skład którego wchodzą czołowi polscy artyści, którzy w przeszłości wystąpili na Eurowizji. Mowa o Cleo, która w 2014 wystąpiła z hitem My Słowianie (We Are Slavic), Michale Szpaku, który w 2016 na scenie w Sztokholmie zaśpiewał Color of Your Life, a także o Andrzeju Gromali (Gromee), czyli reprezentancie Polski w 2018 roku z hitem Light Me Up.

Szansa na Sukces Eurowizja 2020 - uczestnicy

Szansa na SukcesEurowizja 2020 wyemitowana w telewizji zostanie w lutym. Jako pierwsi dowiedzieliście się z ESKA.pl, że zakwalifikowani uczestnicy w pierwszym odcinku (2 lutego) zaśpiewają największe hity zespołu Abba, w drugim odcinku (9 lutego) zaśpiewają największe hity Eurowizji, a w trzecim odcinku (16 lutego) przeboje grupy The Beatles. W każdym z odcinków pojawi się siedmioro kandydatów. Dopiero czwarty odcinek, który na żywo zobaczymy 23 lutego wyłoni osobę, która otrzyma bilet do Rotterdamu. W nim finalista zaśpiewa utwór z repertuaru gwiazdy (wokalisty lub zespołu) odcinka, ale nie ten sam, z którym uczestnik wygrał odcinek, a także piosenka eurowizyjna, z którą chciałby wystąpić w konkursie. O tym, kto pojedzie na Eurowizję zadecydują głosy SMS widzów i Telewizja Polska.

W finale, 23 lutego, wystąpi 3 uczestników wyłonionych, jeden w każdym z odcinków nagranych 19 i 20 stycznia. Czwartym uczestnikiem może być uczestnik, który otrzymał tzw. Złoty bilet, w przypadku jego przyznania przez Producenta. 

Szansa na Sukces, Eurowizja 2020 - kto wystąpi?

Dzień przed wystartowaniem nagrań Szansy na Sukces Eurowizja 2020, czyli 18 stycznia, wielu wykonawców ujawniło swój udział walce o bilet na 65. Konkurs Piosenki Eurowizji. Oto oni:

 1. Daj To Głośniej - odcinek 1. - piosenki zespołu Abba
 2. Kasia Dereń - odcinek 1. - piosenki zespołu Abba
 3. Patryk Skoczyński - odcinek 1. - piosenki zespołu Abba
 4. Sargis Davtyan - odcinek 1. - piosenki zespołu Abba
 5. Amelia Andryszczuk - odcinek 1. - piosenki zespołu Abba
 6. Maja Hyży - odcinek 1. - piosenki zespołu Abba
 7. Siostry Szlachta - odcinek 1. - piosenki zespołu Abba
 8. Saszan - odcinek 2. - największe hity Eurowizji
 9. Alicja Szemplinska - odcinek 2. - największe hity Eurowizji
 10. Stashka  - odcinek 2. - największe hity Eurowizji
 11. Damian Kulej - odcinek 2. - największe hity Eurowizji
 12. Weronika Curyło - odcinek 2. - największe hity Eurowizji
 13. Aleksandra Nykiel - odcinek 2. - największe hity Eurowizji
 14. Paulina Czapla - odcinek 2. - największe hity Eurowizji
 15. Adrian Makar - odcinek 3. - piosenki zespołu The Beatles
 16. Basia Gąsienica Giewont - odcinek 3. - piosenki zespołu The Beatles
 17. Nick Sinckler - odcinek 3. - piosenki zespołu The Beatles
 18. Albert Černy - odcinek 3. - piosenki zespołu The Beatles
 19. Norbert Legieć - odcinek 3. - piosenki zespołu The Beatles
 20. Marek Kaliszuk - odcinek 3. - piosenki zespołu The Beatles
 21. Marzena Ryt - odcinek 3. - piosenki zespołu The Beatles
Najnowsze