Zajął wysokie miejsce na Eurowizji 2019, teraz walczy w polskich preselekcjach!

2020-02-14 10:46 RW
Zajął 3. miejsce na Eurowizji 2019, teraz walczy w polskich preselekcjach! Duże zaskoczenie!
Autor: Piotr Matusewicz / East News Zajął 3. miejsce na Eurowizji 2019, teraz walczy w polskich preselekcjach! Duże zaskoczenie!

Eurowizyjne wydanie Szansy na Sukces wyłoni reprezentanta Polski na 65. Konkurs Piosenki Eurowizji. Swoją kandydaturę zgłosić mógł każdy śpiewający wykonawca. Chęć wyraziła między innymi Alicja Szemplińska, Saszan, Kasia Dereń i Weronika Curyło. W biało-czerwonych barwach chce wystąpić również artysta z innego kraju, który w ubiegłym roku odniósł historyczny sukces dla swojego kraju! O kim mowa? Przekonajcie się sprawdzając szczegóły - na ESKA.pl

Szansa na Sukces Eurowizja 2020 jest nowym formatem stworzonym przez Telewizję Polską z myślą o 65. Konkursie Piosenki Eurowizji. Za jego sprawą, w ciągu czterech tygodni dowiemy się, kto otrzyma bilet uprawniający do reprezentowania naszego kraju w maju w Rotterdamie. Swoje zgłoszenie, czyli demo piosenki, mógł wysłać każdy. Wiadomo, że zrobiła to między innymi Saszan, której nową piosenkę stworzył między innymi Patryk Kumór i Dominik Buczkowski. Zrobiła to również Weronika Curyło, Aleksandra Nykiel, Paulina Czapla oraz Kasia Dereń, którą usłyszeć można w chórkach największych gwiazd polskiej sceny muzycznej i popularnych programach telewizyjnych. Udział w walce o Eurowizję 2020 potwierdził również wokalista, który w ubiegłym roku na Eurowizji, wraz ze swoim zespołem zajął 11. miejsce. Mowa o liderze czeskiej grupy Lake Malawi, Albercie Cernym! Od zawsze mówił, że uwielbia nasz kraj, sprawnie się wysławia w naszym ojczystym języku, a poza tym ma talent do tworzenia wielkich hitów.

Szansa na Sukces Eurowizja 2020: Albert Cerny

Albert Cerny w polskich preselekcjach nie jest dużym zaskoczeniem. Eurowizyjny regulamin przewiduje taką możliwość, by obywatel innego europejskiego kraju reprezentował dowolne państwo w Konkursie. Tak było też, gdy Emilia Dębska wystąpiła w słoweńskich preselekcjach, Elżbieta Oleszkiewicz w litewskich, a Margaret zgłosiła się do szwedzkich preselekcji, czyli Melodifestivalen. Członek zespołu Lake Malawi pojawi się w odcinku eurowizyjnej Szansy na Sukces, 16 lutego 2020. Jury oceniło jego umiejętność słuchając wykonania przeboju zespołu The Beatles.

Albert Cerny o tym, że pojawi się w polskich preselekcjach poinformował za pośrednictwem InstaStories.

Zajął wysokie miejsce na Eurowizji 2019, teraz walczy w polskich preselekcjach!
Autor: Lake Malawi / Instagram (screen InstaStories) - https://www.instagram.com/lakemalawimusic/?hl=pl Zajął wysokie miejsce na Eurowizji 2019, teraz walczy w polskich preselekcjach!

Albert Cerny - kim jest?

Kim jest Albert Cerny? Członek zespołu Lake Malawi urodził się 17 lutego 1989 roku w Trzyńcu, dawnej Czechosłowacji. Uczęszczał do polskiej szkoły podstawowej, a po jej ukończeniu wstąpił do czeskiego gimnazjum w Trzyńcu. Albert jest autorem muzyki do serialu 4teens. Prywatnie jest w związku z modelką Barborą Podzimkovą. W styczniu 2019 roku wygrał z zespołem Lake Malawi narodowe preselekcje w Czechach do Konkursu Piosenki Eurowizji. Zaśpiewał piosenkę Friend of A Friend. Ostatecznie zajął 11. miejsce na 41. uczestniczących krajów, co jest drugim najlepszym wynikiem Czech w tym konkursie.

Najnowsze