Święta

i

Autor: Pixabay.com

Święta 2021 - ile dni wolnych od szkoły? Czy między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem będą lekcje?

2021-12-22 16:02

Święta Bożego Narodzenia nadchodzą i powoli myślimy o przygotowaniach na ten wyjątkowy czas. Polacy planują już uroczyste wieczerze i rodzinne obiady. Inni wybierają się na krótkie wakacje w okresie świątecznych. Uczniów interesuje jednak jedna kwestia - ile będzie dni wolnych od szkoły? Rozwiewamy wątpliwości.

Święta 2021 - ile dni wolnych od szkoły? Czy między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem będą lekcje? Boże Narodzenie to wyjątkowy czas. Od kilku tygodni cały świat żyje już nadchodzącymi świętami. W miastach możemy już zobaczyć spektakularne dekoracje świetlne. Centra handlowa wypełniły się już ofertami prezentów i dekoracji do domów. Niektórzy ubrali już nawet choinkę, a w radiach można już usłyszeć kolędy i bożonarodzeniowe piosenki. Święta to jednak ten czas, kiedy Polacy organizują swoje dni wolne. Niektórzy spędzają je w domu, a inni organizują krótkie wycieczki. To także dobry czas dla uczniów, ponieważ to okazja do odpoczynku. Ile dni będzie wolnych z okazji świąt w 2021 roku? Sprawdziliśmy kalendarz roku szkolnego.

Piosenki świąteczne 2021 - najlepsze propozycje, które umilą czas

Święta 2021 - przerwa świąteczna

Według kalendarza roku szkolnego 2021/2022, tegoroczna przerwa świąteczna odbędzie się w terminie 23 - 31 grudnia. Wolny będzie też pierwszy weekend stycznia, czyli 1-2.01.2022. Oznacza to, że łącznie wolnych będzie 11 dni, a uczniowie wrócą na lekcje 3 stycznia 2022 roku.

Święta 2021 - ciekawostka

Boże Narodzenie to święto, o którym wydawałoby się, że wiemy już wszystko. Okazuje się jednak, że wiele osób nadal ma wątpliwości na temat tradycji świeckich i katolickich w tym okresie. Jednym z przykładów jest kwestia jedzenia mięsa w Wigilię. Czy można to robić? Czy jest to grzech dla katolików? Odpowiadamy na te pytania TUTAJ.