Świadectwo z czerwonym paskiem w 2021 roku - wymagania, zasady, kryteria. Od jakiej średniej jest pasek i nagrody?

2021-06-10 16:06 ek
świadectwo z paskiem
Autor: Karolina Misztal/REPORTER/EastNews

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 tradycyjnie odbędzie się w czerwcu. Tego dnia uczniowie pożegnają na dwa miesiące szkołę i odbiorą swoje świadectwa. To czy będzie z czerwonym paskiem, czy też bez, zależy od ich ocen. Jakie są wymagania w 2021 roku żeby mieć świadectwo z wyróżnieniem? Od jakiej średniej się zaczyna? Kiedy można dostać nagrodę?

Spis treści

  1. Świadectwo z czerwonym paskiem - jaka średnia?
  2. Nagroda na zakończenie roku - od jakiej średniej?

Świadectwo z czerwonym paskiem w 2021 roku - wymagania, zasady, kryteria. Od jakiej średniej jest pasek i nagrody? To z pewnością ciekawi każdego ucznia. Biało-czerwony pasek na świadectwie, to marzenie niejednej osoby. Składa się na to oczywiście roczna praca, oceny, zaangażowanie i zachowanie. Każdy kto kończy w danym roku edukację, chciałby otrzymać z rąk dyrekcji lub wychowawcy, świadectwo z wyróżnieniem i nagrodę rzeczową, a nawet stypendium. To nie udaje się jednak każdemu, ponieważ aby tak się stało, trzeba osiągnąć wyznaczoną średnią z ocen, a także odpowiednią ocenę z zachowania. Należy pamiętać, że ocena z zachowania nie liczy się do średniej, lecz ma spory wpływ na otrzymanie świadectwa z biało-czerwonym paskiem.

Warunki i różne kryteria na temat świadectwa z czerwonym paskiem, reguluje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej. Jak jest w 2021 roku? Jaką trzeba mieć średnią z ocen, aby otrzymać świadectwo z wyróżnieniem? Co z nagrodami?

Największe piłkarskie hity wszechczasów!

Świadectwo z czerwonym paskiem - jaka średnia?

Od jakiej średniej z ocen końcowych można otrzymać świadectwo z czerwonym paskiem? Wymagania nie zmieniły się i każdy uczeń, który otrzyma łączną średnią ocen, minimum 4,75 i wzorową lub bardzo dobrą ocenę z zachowania, ma szansę na otrzymacie tzw. czerwonego paska na świadectwie.

Nagroda na zakończenie roku - od jakiej średniej?

Od jakiej średniej z ocen końcowych przyznawane są nagrody? Najczęściej uczniowie nagradzani są za wyniki w nauce książkami, dyplomami, bonami, innymi nagrodami rzeczowymi lub pieniędzmi. Każda szkoła ma swoje wymagania, jednak w większości placówek trzeba mieć średnią minimum 5.0 i wzorową ocenę z zachowania. Nagrody pieniężne, tak zwane stypendia przyznawane są zazwyczaj uczniom z najwyższą średnią w szkole.

Najnowsze