Superjedynki

i

Autor: AKPA Superjedynki wracają do Opola.

Wydarzenia

Superjedynki wracają do TVP? Nagrody mają zostać rozdane w Opolu po raz pierwszy od 8 lat!

2024-03-14 14:36

Superjedynki to nagrody, były rozdawane podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. O tych statuetkach marzyli wszyscy polscy artyści. Kilka lat temu plebiscyt został usunięty z programu festiwalu. Teraz okazuje się, że ma powrócić. Zdradziła to gwiazda, która ma poprowadzić koncert.

Superjedynki po raz pierwszy rozdano w 2000 roku. Od tamtej pory podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wręczano statuetki za największe osiągnięcia w polskiej muzyce w ciągu ostatniego roku. Nagrody przyznawano w takich kategoriach jak SuperArtysta, SuperZespół, SuperAlbum czy SuperPrzebój. Przez wiele lat uważano, że Superjedynka to najważniejsza nagroda muzyczna w Polsce zaraz po Fryderykach. Zwycięzców wybierali zarówno jurorzy, jak i widzowie. Zmieniało się to w poszczególnych latach. Ostatni raz SuperJedynki zorganizowano w 2016 roku. Triumfowali wtedy Michał Szpak, Ania Dąbrowska, Sarsa, Kombii i Andrzej Piaseczny. Teraz wypowiedź znanego gwiazdora sugeruje, że plebiscyt powróci po 8 latach przerwy.

Rafał Brzozowski wygrał Premiery w Opolu

Superjedynki powrócą w 2024 roku?

Superjedynki jeszcze w tym roku mają znaleźć się w programie KFPP w Opolu. Zdradził to znany aktor i prezenter telewizyjny, który ma być prowadzącym właśnie tej sekcji festiwalu. Mowa o Marcinie Dańcu, który powrót Superjedynek zaspoilerował w podcaście "Wojewódzki & Kędzierski". Jak na razie Telewizja Polska nie potwierdziła tej informacji.

Opole 2024 - kiedy?

Wiadomo już, kiedy odbędzie się tegoroczny Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Impreza rozpocznie się w piątek 31 maja i potrwa do niedzieli 2 czerwca. Nie wiadomo jeszcze, którego dnia miałoby odbyć się rozdanie Superjedynek. Można jednak potwierdzić powrót plebiscytów Premiery i Debiuty, ponieważ TVP rozpoczęło już przyjmowanie zgłoszeń.