Studniówki za granicą - jak wyglądają bale maturalne w innych krajach?

2022-01-12 15:55
Prom
Autor: pxhere.com/ Roman Boed

Studniówka jest niezwykle ważną imprezą dla młodzieży z Polski. To bal, który zamyka pewien etap życia. Niektórzy nie wyobrażają sobie szkoły średniej bez balu absolwentów. Organizowanie wydarzenia 100 dni przed maturą to polska tradycja, ale czy w innych krajach także odbywają się tego typu bale?

Bal maturalny to jedna z najważniejszych imprez w życiu. To wyjątkowa noc, która ma zamykać pewien etap w życiu polskiej młodzieży. Potem zostaje już tylko przygotowanie się do egzaminu maturalnego i rozpoczęcie dorosłego życia. Nic więc dziwnego, że maturzyści chcą się dobrze bawić i wspominać tę noc przez całe życie. Spektakularna sala, piękne suknie, eleganckie garnitury, oficjalne i wzruszające przemowy i świetna zabawa w gronie przyjaciół - to wszystko sprawia, że studniówka jest tak wyjątkowa. Taka jest rzeczywistość polskiej młodzieży, ale czy tego typu bale istnieją także za granicą? Okazuje się, że tak, jednak w większości państw jest to impreza kończąca szkołę, a nie 100 przed egzaminami. Sprawdź, jak wygląda tradycja balu absolwenta w innych państwach.

Studniówki 2022 - piosenki, które podbiją tegoroczne bale maturalne

TikTok TRENING. TRENDY NA 2022 | ESKA XD - Fit vlog #39

Stany Zjednoczone

W USA imprezą kończącą szkołę średnią jest Prom. Ten typ wydarzenia nie jest obcy dla Polaków, ponieważ wielokrotnie można było ją zobaczyć w hollywoodzkich filmach czy serialach. Wielki bal w hali szkolnej, długie suknie oraz wybory miss i mistera balu to coś, co charakteryzuje prom.

Australia

W Australii tradycja balu absolwenta wygląda podobnie jak w Stanach Zjednoczonych, jednak jest pewien szczegół, który wyróżnia ten kraj. Otóż wiele dziewcząt decyduje się na przyjazd na imprezę... traktorem! Różowe ciągniki to prawdziwy hit.

Sonda
Czy w dobie pandemii koronawirusa studniówki powinny być organizowane?

Szwecja

Szwedzka młodzież szkoły średnie kończy bardzo hucznie. Impreza trwa tam kilka dni. Kilka dni przed oficjalnym balem wybierają się na specjalną ceremonię, na której rzucają białymi czapkami. Potem organizują marsz ulicami miasta, a noc kończą imprezą w klubie.

Węgry

Na Węgrzech. podobnie jak w Polsce, istnieje tradycja oficjalnego tańca. Węgierska młodzież rozpoczyna bal walcem. Jest także tradycja przypinania wstążek. Istnieje przekonanie, że jeśli wstążka spadnie podczas imprezy, będzie to zła wróżba na dorosłe życie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze