Studniówka 2020 - kiedy? Zaproszenia, daty, ceny, trendy

2020-01-17 9:30
Studniówka
Autor: Canva.com

Impreza studniówkowa to ostatnia szansa dla wszystkich uczniów na wyluzowanie się przed egzaminami maturalnymi. Zanim zabierzemy się do prawdziwego wkuwania na pamięć wszystkich niezbędnych nam przedmiotów, warto przez chwilę pomyśleć o czymś przyjemny. Kiedy wypadają studniówki 2020? Kiedy rozdać zaproszenia? Poznajcie ceny i trendy w nadchodzącym roku!

Studniówka 2020 - kiedy przypada w tym roku? To pytanie zadają sobie wszyscy rodzice i oczywiście osoby, które liczą na zaproszenie. Tegoroczni maturzyści znają jej termin już od dawna, chociaż bywało tak, że trzeba było uroczystość przełożyć z powodów państwowych. Studniówka to jeden z najważniejszych i najpiękniejszych bali w życiu każdego ucznia. Tradycją jest już, że imprezę otwiera polonez, a od niedawna drugim popularnym tańcem stała się tak zwana belgijka. Z przedmaturalnym balem wiążą się też tradycje, które mają zapewnić zdanie egzaminu dojrzałości. Wśród nich są czerwone podwiązki, nowe majtki, a nawet łapanie za kolano dyrektora szkoły. Przełom stycznia i lutego to okres, w którym studniówkowe bale organizowane są na 100 dni przed egzaminem dojrzałości. Odbywają się zazwyczaj w piątki lub soboty, żeby każdy miał czas na odpowiednie przygotowania. Dotyczy to zwłaszcza uczennic, które odwiedzają przed nią fryzjera i zapisują się na makijaż i paznokcie. W 2020 roku pierwsze Studniówki wystartują 11 stycznia. Termin często zależy od dostępności wybranej sali. 

Studniówka 2020 - zaproszenia. Kiedy je rozdawać?

Z zaproszeniami nie warto czekać na ostatnią chwilę. Znalezienie partnera to nie łatwe zadanie, jeśli nie jesteśmy w związku. Warto wcześniej pogadać jednak z koleżanką czy kolegą, zanim oficjalnie wręczymy im zaproszenie. Najlepszym terminem są okolice świąt. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze