Studia

i

Autor: MAREK LASYK/REPORTER

Studia 2020 - zajęcia w większości zdalne. Studenci nie są zachwyceni!

2020-09-21 15:31

Rok akademicki 2020/21 zbliża się wielkimi krokami. Już niebawem studenci z całej Polski rozpoczną kolejny etap swoich studiów. Nowe zajęcia, wykładowcy - to wszystko czekać będzie na nich od października. Wszystko wskazuje jednak na to, że zajęcia będą odbywać się w większości drogą online. Studenci nie są tym zachwyceni. Reakcje zainteresowanych znajdziecie na ESKA.pl.

Studia 2020 w większości zdalne? Wszystko na to wskazuje! Już niebawem, bo 1 października rozpocznie się kolejny rok akademicki. Tysiące studentów z całej Polski rozpoczną kolejny etap swoich studiów. Podczas gdy ich młodsi koledzy i koleżanki rozpoczęli rok szkolny w tradycyjnej formie, zdecydowana większość studentów będzie kontynuować naukę w formie zdalnej. Przynajmniej w części. Ma to oczywiście związek z pandemią koronawirusa. Wskutek stale zwiększającej się liczby zakażonych COVID-19 w marcu tego roku zamknięto wszystkie szkoły, jak i uczelnie wyższe. Zarówno uczniowie i studenci dokończyli zajęcia w formie zdalnej.

Jak można się było spodziewać, decyzje rektorów o kontynuacji nauki w takiej formie spotkały się ze skrajnymi opiniami studentów. Zainteresowani zgodnie stwierdzili, że najbardziej pokrzywdzeni w tej sytuacji są studenci dopiero rozpoczynający swoją przygodę na uczelniach wyższych. W końcu rozpoczęcie studiów to dla wielu początek nowego, dorosłego już życia.

ESKA XD #002

Studia 2020 - studenci niezadowoleni

Powrót na uczelnie uzależnionych jest od władz poszczególnych placówek. Przeglądając jednak wpisy studentów pozostawione w mediach społecznościowych, zdecydowana większość będzie kontynuować naukę w formie zdalnej w całości bądź w części. Nie wszyscy są jednak zachwyceni tym scenariuszem.

Uważacie, że zajęcia powinny odbywać się stacjonarnie, tak jak te w szkołach?

QUIZ Sprawdź czy nadajesz się na studia humanistyczne

Pytanie 1 z 7
Co robisz w wolnych chwilach: