Studia 2020 - polskie uczelnie wyróżnione w międzynarodowym rankingu!

2020-08-24 13:24 ek
studia
Autor: Mateusz Grochocki/East News

Polskie uczenie znalazły się w międzynarodowym rankingu na Liście Szanghajskiej 2020. Jesteście ciekawi, które szkoły wyższe zostały wyróżnione? Być może to Wasza przyszła lub teraźniejsza uczelnia! Szczegółowe informacje znajdziecie poniżej.

Polskie uczelnie wyróżnione w międzynarodowym rankingu! Polskie uczelnie wyróżnione w międzynarodowym rankingu! To niesamowita wiadomość, a także wielka niespodzianka, która dotknęła aż osiem polskich uczelni. Niedawno została opublikowana tegoroczna Lista Szanghajska, która uznawana jest za jedną z najważniejszych list na świecie. Taki międzynarodowy ranking przygotowuje niezależna organizacja Shanghai Ranking Consultancy. Jej eksperci biorą na warsztat każą uczelnię, a także przyglądają się zdobytym nagrodom przez pracowników oraz absolwentów, publikacji oraz ogólnych wyników danej placówki.

W 2020 roku na Liście Szanghajskiej, na pierwszym miejscu jako najlepsza uczelnia na świecie, został ogłoszony Uniwersytet Harvarda. Co ciekawe, tuż za nim na drugim miejscu znalazł się Uniwersytet Stanforda, a na trzecim brytyjski Uniwersytet Cambridge. Które polskie uczelnie zostały docenione w międzynarodowym rankingu? Będziecie w szoku!

Najlepsze polskie uczelnie - międzynarodowy ranking

W międzynarodowym rankingu znalazły się również polskie uczelnie, dlatego mamy być z czego dumni! Najwyżej na Liście Szanghajskiej 2020 w przedziale 301-400 znalazł się Uniwersytet Warszawski. Co ciekawe, uczelnia awansowała wyprzedzając Uniwersytet Jagielloński, ponieważ wcześniej znajdowała się w przedziale 500. Natomiast jeśli chodzi o UJ, ponownie znalazł się on w zestawieniu 401-500. Kolejno na miejscu 701-800 wyróżniono krakowską Akademie Górniczo-Hutniczą, a tuż za nią w przedziale 801-900 znalazł się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnika Gdańska oraz Politechnika Warszawska. W następnej setce (901-1000) znalazł się Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, a także Warszawski Uniwersytet Medyczny. Pełną listę wyróżnionych uczelni znajdziecie w zestawieniu Academic Ranking of World Universities 2020.

Domowe Granie - Bartek Deryło

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze