Studia 2020 - na te uczelnie dostaniesz się bez matury!

2020-09-04 12:01 Patrycja Obarowska
Studia 2020
Autor: Pixabay.com

Nie masz matury, ale marzą ci się studia wyższe? Nic straconego! Na te uczelnie dostaniesz się bez matury. Zapoznaj się z listą szkół, do których możesz aplikować nie mając zdanego egzaminu maturalnego! Więcej szczegółów na ESKA.pl!

Studia 2020 - na te uczelnie dostaniesz się bez matury! Egzamin dojrzałości jest bardzo ważnym etapem w życiu każdego ucznia szkoły średniej. To właśnie zdanie tego egzaminu daje szansę na dalszą edukację i rozwój, szczególnie wtedy, kiedy chcemy kontynuować naukę na uczelni wyższej. Matura z roku na rok staje się coraz bardziej wymagającym i trudnym egzaminem dla wszystkich uczniów, a w okresie pandemii koronawirusa przygotowanie się do matur było dwa razy bardziej czasochłonne i trudne. Wszystko przez edukację zdalną, która była nowym doświadczeniem dla większości uczniów. Choć matura jest podstawowym elementem w naszej edukacji nie każdemu udaje się ją zdać. Bywają sytuacje, w których nawet ponowne podejście do egzaminu nie warunkuje pozytywnego wyniku. Marzenia o studiach nie muszą jednak pójść w zapomnienie, ponieważ istnieją sposoby lub uczelnie na które można dostać się bez matury! Lista pomysłów czeka na was poniżej! 

Studia 2020 - jak być studentem nie mając matury?

Studia 2020, a egzamin maturalny? Istnieje kilka sposobów, dzięki którym możesz mieć stać się studentem nie mając matury. Pierwszą opcją jest bycie wolnym słuchaczem! Nikt nie zabroni ci chodzić na wolne wykłady. Możesz także wpisać się na listę osób chętnych na rok zerowy. Taka opcja jest na niektórych uczelniach i umożliwia bycie na pierwszym roku wraz z innymi studentami, pod warunkiem, że zda się maturę w najbliższym terminie. To nie koniec propozycji. Istnieją jeszcze szkoły policealne, które dają szansę na dalszą edukację w wybranej przez siebie dziedzinie nawet bez matury.

Bezpieczna droga do szkoły

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze