Spotify BLOKOWANIE ARTYSTÓW - jak działa nowa opcja? Kiedy z niej skorzystamy?

2019-01-23 11:46
Spotify
Autor: Jeff Blackler/REX Shutterstock / EAST NEWS

Wielu użytkowników Spotify czekało na taką opcję. Na ESKA.pl dowiecie się, jak działa blokowanie artystów i kiedy skorzystamy z tego narzędzia.

Spotify - blokowanie artystów ma być nową opcją dostępną w serwisie. Informacje o tym, że prowadzone są już testy takiego rozwiązania, podał serwis The Verge. Ponadto niektórzy użytkownicy już widzą opcję blokowania w aplikacji Spotify na iOS i Androida. Jak to działa i kiedy wszyscy skorzystamy z nowej funkcji?

Blokowanie artystów na Spotify - co to jest i jak działa?

Wielu użytkowników Spotify korzysta z możliwości, jaką jest automatyczne tworzenie playlisty. Serwis, na podstawie innych naszych odtworzeń, podsyła nam piosenki, które mogą się nam spodobać. Bywa jednak, że na listę automatycznie trafiają wykonawcy, za którymi nie przepadamy. Rozwiązaniem tego problemu ma być właśnie opcja blokowania.

Radiowy HIT 2018 - która piosenka była najczęściej nadawana?

Zablokowanie konkretnego artysty spowoduje, że nie znajdziemy go na liście proponowanych i nie usłyszymy w muzycznych zestawieniach Spotify, które wyświetlają się na naszym profilu. Dzięki temu jeszcze lepiej dostosujemy Spotify do naszego gustu.

 Spotify BLOKOWANIE ARTYSTÓW - jak działa nowa opcja? Kiedy jej użyjemy?
Autor: fot./screen/spotify Spotify

Co prawda już wcześniej mogliśmy wybierać, których piosenek nie chcemy słychać. Nowa funkcja będzie miała jednak szerszy zasięg. Uruchomimy ją wchodząc w zakładkę dostępnych opcji na profil artysty i klikając odpowiedni przycisk.

Blokowanie artystów - kiedy wszyscy skorzystamy z nowej opcji na Spotify?

Serwis nie podał jeszcze dokładnej daty uruchomienia funkcji dla wszystkich użytkowników. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że opcja blokowania artystów jest już testowana, można się tego spodziewać w najbliższych miesiącach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze