Spadające gwiazdy w listopadzie 2022 - leonidy widoczne gołym okiem! Kiedy oglądać?

i

Autor: Pexels

Spadające gwiazdy w listopadzie 2022 - leonidy widoczne gołym okiem! Kiedy oglądać?

2022-11-04 11:46

Spadające gwiazdy są jednym z ulubionych zjawisk astronomicznych do obserwowania, nie tylko dla specjalistów czy pasjonatów! Nie da się ukryć, że jest to niesamowity widok, który na niebie widoczny jest gołym okiem. Sprawdziliśmy, kiedy rozpocznie się deszcz meteorów w listopadzie oraz jak długo będzie trwał!

Widok spadających gwiazd jest czymś niesamowitym dla każdego człowieka. W końcu wygląda naprawdę zachwycająco, potrafi zaprzeć dech w piersiach. W 2022 roku do takiego zjawiska po raz kolejny dojdzie w listopadzie. To wtedy na niebie można będzie ujrzeć leonidy, których widok przyprawia o ciarki. Do ich obserwacji nie są potrzebne żadne przyrządy specjalistyczne, choć przy ich pomocy wrażenia mogą być jeszcze ciekawsze. Nic więc dziwnego, że ludzie zastanawiają się, czy będą one widoczne z każdego miejsca, kiedy dokładnie rozpocznie się to wydarzenie oraz przez ile nocy można będzie liczyć na te niesamowite widoki.

Zaćmienie Księżyca listopad 2022. Kiedy i o której godzinie i jak oglądać?

SEKRETY GENZIE, HITY NA KATAR 2022, NAJCZĘŚCIEJ KRADZIONE AUTA, UBIERAM SIĘ W DYSKONCIE | ESKA XD #061

Spadające gwiazdy w listopadzie 2022 - kiedy oglądać?

Kiedy będą leonidy? Okazuje się, że nocy spadających gwiazd będzie w tym miesiącu wiele. Całe widowisko potrwa prawie dwa tygodnie. Jego początek nastąpi już 10 listopada, końca natomiast można się spodziewać 23 listopada 2022 roku. Jeśli chodzi o kulminację zjawiska, można ją zaobserwować w nocy z 17 na 18 listopada.

To już koniec złotej jesieni! Prognozy pogody na listopad nie pozostawiają złudzeń

Leonidy - co to za zjawisko?

Leonidy są rojem meteorów, ich aktywność można zaobserwować każdego roku pomiędzy 10 a 23 listopada. Spośród znanych ludzkości rojów, ten jest zdecydowanie najszybszy. Jego prędkość w ziemskiej atmosferze może osiągnąć aż 72 km/s.

Czy w 2022 będą jeszcze spadające gwiazdy?

Ludzie zastanawiają się, czy w 2022 roku będą jeszcze spadające gwiazdy? Mamy dla nich dobrą wiadomość. Otóż tak! Geminidy można będzie obserwować już w nocy z 14 na 15 grudnia.

Sonda
Interesują Cię zjawiska astronomiczne?