Zaćmienie Księżyca listopad 2022. Kiedy i o której godzinie i jak oglądać?

i

Autor: Pexels

Zaćmienie Księżyca listopad 2022. Kiedy i o której godzinie i jak oglądać?

2022-11-02 11:13

Zaćmienie Księżyca jest niezwykłym zjawiskiem astronomicznym, na które zdecydowanie warto czekać. Wygląda niepowtarzalnie! W listopadzie 2022 można będzie liczyć na to, że pojawi się na niebie. Sprawdziliśmy, kiedy dokładnie będzie to miało miejsce, gdzie będzie najbardziej widoczne oraz jak je obserwować!

Zaćmienia Księżyca w listopadzie zdecydowanie nie można przegapić! Niestety jest to zjawisko stosunkowo rzadkie, w końcu całkowite występuje jedynie trzy razy w ciągu całego roku. To wydarzenie będzie widoczne przez około 40 minut, jednak nie we wszystkich miejscach będzie wyglądało tak samo fantastycznie. Pokryje się z Mroźnym Księżycem - pełnią, która pojawi się na listopadowym niebie. Tym samym będziemy mieli do czynienia z naprawdę niezwykłym widowiskiem, a następne takie wystąpi dopiero w 2025 roku! Warto zatem zapisać sobie tę datę w kalendarzu i - jeśli to możliwe - obserwować je bacznie!

Pełnia w listopadzie 2022 - kiedy będzie? W Mroźny Księżyc należy uważać!

TE SAMOCHODY SĄ NAJCZĘŚCIEJ KRADZIONE! | ESKA XD - Prosto z salonu #61

Zaćmienie Księżyca listopad 2022 - kiedy i o której godzinie?

Kiedy Zaćmienie Księżyca 2022? Będzie można zaobserwować je na niebie już niedługo, bo 8 listopada o godzinie 12:03 czasu polskiego. Będzie trwało jedynie około 40 minut, co oznacza, że zakończy się jeszcze przed godziną 13. Jest to ten sam dzień, podczas którego zobaczyć będzie można Mroźny Księżyc, również warte uwagi zjawisko.

Potężne załamanie pogody. Już niedługo wichury, burze i ulewy

Zaćmienie Księżyca listopad 2022 - jak oglądać?

O Zaćmieniu Księżyca mówimy, podczas gdy księżyc wchodzi na cień, który rzuca Ziemia. W Polsce zjawisko to w jego pełnej okazałości niestety tym razem nie będzie widoczne, ponieważ nastąpi ono w dzień. Ujrzeć można je w niektórych krajach Ameryki Południowej, Rosji oraz Stanach Zjednoczonych. Do jego obserwacji nie jest potrzebny żaden sprzęt specjalistyczny. Oczywiście z teleskopem będzie można ujrzeć więcej, jednak nie jest to konieczne.

Sonda
Interesują Cię zjawiska astronomiczne?