Śnieżyca uderzy w Polskę! Powrót zimy 2023 już pewny

2023-01-17 15:24
Śnieżyca
Autor: Nur Photo/East News

Niż genueński spowoduje zmiany w pogodzie. Synoptycy przewidują, że jeszcze w tym tygodniu czeka nas powrót zimy. Odczuwalne ochłodzenie to nic. Na horyzoncie śnieżyce i temperatury poniżej zera. Najnowsze prognozy nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Te wiadomości mogą ucieszyć uczniów, którzy rozpoczęli ferie zimowe!

Śnieżyce i mróz w styczniu 2023 to, jak informują synoptycy, bardzo prawdopodobny scenariusz. Pogoda nie przestaje zaskakiwać. W środku zimy poczuliśmy bowiem... powiew wiosny. Na przełomie 2022 i 2023 roku do Polski nadciągnęło znaczne ocieplenie. Na zachodzie kraju odnotowano nawet 18 stopni Celsjusza na plusie, co jest prawdziwym ewenementem, kiedy weźmiemy pod uwagę panującą porę roku! Takie anomalia pogodowe znajdą swoje odzwierciedlenie w pogodzie na wiosnę. Jak podają naukowcy z IMGW, kwiecień i maj 2023 będą znacznie cieplejsze od tych sprzed lat. Zanim jednak nadejdzie wiosna i żar poleje się z nieba, czas nas powrót zimy. Z najnowszych prognoz wynika, że niż genueński, który w minioną niedzielę dotarł do Polski, mocno namiesza w pogodzie. Na horyzoncie pojawiły się nawet śnieżyce oraz mróz. To z pewnością ucieszy uczniów pierwszych pięciu województw, którzy rozpoczęli ferie zimowe.

Ferie w Polsce 2023 - TERMINY z podziałem na WOJEWÓDZTWA. Wolne od szkoły w styczniu i lutym

Pokazaliśmy Roksanie Węgiel jej stare nagrania. Reakcja? Bezcenna!

Śnieg w styczniu 2023

Czy ferie zimowe upłyną mieszkańcom Polski pod znakiem opadów śniegu i mrozu? To możliwe. Jak podaje serwis FaniPogody.pl, przed nami zmiany w pogodzie, za które odpowiedzialny jest niż genueński. Z opublikowanych raportów wynika, że pierwszych opadów śniegu w 2023 roku możemy spodziewać się już we wtorek 17 stycznia. Biały puch pojawi się na terenie Górnego Śląska z Małopolski. W nocy z wtorku na środę możliwe jest wystąpienie śnieżycy na pasie od Podlasia do centrum. Przełomowy ma okazać się czwartek 19.01, kiedy śnieg prognozowany jest już w całej Polsce. Powrót zimy to pewniak!

Sonda
Cieszysz się na powrót zimy?

Jak odzyskać energię gdy za oknem szaro i smutno?

Posłuchaj porad Krystyny Mirek, autorki książki "Uwierz w szczęście"!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze