Najnowsze prognozy pogody SZOKUJĄ! Wiosna będzie upalna. Synoptycy nie mają złudzeń

2023-01-12 13:01
Wiosna
Autor: Canva

Pogoda za oknem nie przestaje nas zaskakiwać. Synoptycy nie mają jednak wątpliwości, że to dopiero początek wielkich zmian. Pracownicy IMGW przygotowali długoterminową prognozę pogody na wiosnę. Z opublikowanych raportów wynika, że będziemy mieć do czynienia ze znacznie wyższymi niż dotychczas temperaturami. Kwiecień i maj zapowiadają się gorąco.

Pogoda na wiosnę wielkim zaskoczeniem! Ostatnie tygodnie pokazały nam, że jeśli chodzi o pogodę w Polsce, powinniśmy być przygotowani właściwie na wszystko. Po siarczystym mrozie i obfitych opadach śniegu do naszego kraju dotarło utrzymujące się wciąż ocieplenie. Na termometrach dalej możemy zaobserwować dodatnie temperatury, jednak są one znacznie niższe od tych, którymi przywitał nas 2023 rok. To było ogromne zaskoczenie nawet dla synoptyków! 1 stycznia termometry na zachodzie Polski pokazały nawet 18 stopni na plusie, co stanowi ewenement, kiedy weźmiemy pod uwagę panującą obecnie porę roku. Wiele osób zaczęło snuć domysły, jaki wpływ na pogodę wiosną i latem będzie mieć nagła zmiana pogody na przełomie 2022 i 2023 roku. Wszystko wskazuje na to, że całkiem spory. Najnowsze badania meteorologów pracujących dla IMGW wskazują na wyższe niż dotychczas temperatury w kwietniu i maju.

Jakie będzie lato 2023? Przed nami PIEKIELNE upały jakich jeszcze nie było!

ZAROBKI YOUTUBERÓW, DIETA ZA 70 ZŁ, ROBIN SCHULZ vs SOUTHSTAR, ŁADOWANIE ELEKTRYKÓW | ESKA XD #065

Pogoda na wiosnę 2023. Będzie ciepło!

Choć synoptycy podkreślają, że do prognoz długoterminowych należy podchodzić z dystansem, bardzo często odnajdują one swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Z tych opublikowanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej jasno wynika, że kwiecień i maj zapowiadają się powyżej normy wieloletniej, jeśli chodzi o panującą temperaturę. Suma powodów będzie natomiast w normie.

Sonda
Czy wierzysz długoterminowym prognozom pogody?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze