Śnieg już we wrześniu? Komunikat IMGW zaskoczył wszystkich

2020-09-28 11:23 MK
Śnieg w górach
Autor: Albin Marciniak/East News

Pogoda znowu zaskakuje. Po obfitującym w wysokie temperatury początku kalendarzowej jesieni, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że jeszcze we wrześniu możemy spodziewać się pierwszego śniegu. Czy to oznacza, że zima przyjdzie wcześniej, niż się spodziewaliśmy? O szczegółach dotyczących prognozy pogody na najbliższe tygodnie przeczytacie na ESKA.pl.

Śnieg w Polsce jeszcze we wrześniu? Ta informacja zaskoczyła wszystkich obserwujących informacje pogodowe podawane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W środę 23 września rozpoczęła się kalendarzowa jesień. Wszystko wskazywało jednak na to, że możemy jeszcze liczyć na ciepłe dni. Zgodnie z prognozami opracowywanymi przez synoptyków, załamanie pogody nastąpiło w weekend. W zdecydowanej większości rejonów w naszym kraju można było zaobserwować znacznie niższe temperatury oraz deszcze. IMGW ostrzegał też przed śniegiem.

Informacja, która pojawiła się na oficjalnym Twitterze instytutu badawczego zszokowała niemalże wszystkich. W końcu jeszcze niedawno mogliśmy czuć się, jak w środku lata. Przypomnijmy, że po lekkim ochłodzeniu, jakie miało miejsce na początku września, ponownie mogliśmy zaobserwować na termometrach nawet 30 stopni! Czy po lecie we wrześniu możemy spodziewać się nagłego ataku zimy?

Taka będzie pogoda jesienią

Śnieg w Polsce we wrześniu 2020?

Zgodnie z prognozami IMGW, śniegu można się było spodziewać wysoko w górach z soboty (26 września) na niedzielę (27 września). Jeśli chodzi o pozostałe rejony Polski, to musimy być nastawieni na typowo jesiennie temperatury. Nie zabraknie opadów deszczu oraz zachmurzeń. Dopiero pod koniec tygodnia znów ma być cieplej.

Najnowsze