Zima

i

Autor: AP/Associated Press/East News

Ocieplenie na horyzoncie! Mróz ustąpi, temperatury wzrosną

2022-11-21 16:02

Synoptycy nie mają wątpliwości. Jesienna aura jeszcze powróci, a opady śniegu i mróz zostaną zastąpione przez deszcz. Eksperci pogodowi wskazali konkretny dzień, w którym możemy spodziewać się całkowitej zmiany pogody. Przedstawiamy prognozy na najbliższe dni.

Spis treści

  1. Ocieplenie w Polsce

Pogoda w listopadzie przyniosła nam pierwszy w tym roku powiew zimy. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków druga połowa miesiąca okazała się być znacznie zimniejszą. W Polsce temperatury spadły poniżej zera, a w wielu regionach poprószyło śniegiem. Ten w niektórych miejscowościach utrzymuje się do teraz. Jak jednak podają synoptycy, mróz zelżeje i to jeszcze w tym tygodniu. Eksperci pogodowi jasno podają, że pierwszy atak zimy był jedynie chwilowy, a lada moment powróci jesienna aura. Zamiast z opadami śniegu będzie mieć do czynienia z opadami deszczu, a wskaźniki na termometrach ponownie pokażą dodatnie temperatury. O aurze takiej jak na początku listopada możemy jednak zapomnieć. Będzie cieplej, ale wciąż chłodno. 

Czy w ferie 2023 będzie śnieg? Jaka pogoda w ferie zimowe?

Viki Gabor o płycie ID, duecie z Maleną i udziale w Eurowizji Junior 2022

Ocieplenie w Polsce

Jak podaje IMGW, z dnia na dzień będzie robić się coraz cieplej. Tym samym w Polsce ponownie zapanuje jesienna aura. Odczuwalne ocieplenie czeka na nas już w środę, jednak to piątek będzie dniem najcieplejszym od pozostałych. Synoptycy zapowiadają przede wszystkim deszcze, jednak lokalnie wciąż może poprószyć śniegiem. Na Dolnym Śląsku i w województwie opolskim nawet 9 stopni!

Sonda
Czy sprawdzasz prognozy pogody?