Ocieplenie na horyzoncie! Mróz ustąpi, temperatury wzrosną

2022-11-21 16:02
Zima
Autor: AP/Associated Press/East News

Synoptycy nie mają wątpliwości. Jesienna aura jeszcze powróci, a opady śniegu i mróz zostaną zastąpione przez deszcz. Eksperci pogodowi wskazali konkretny dzień, w którym możemy spodziewać się całkowitej zmiany pogody. Przedstawiamy prognozy na najbliższe dni.

Spis treści

  1. Ocieplenie w Polsce

Pogoda w listopadzie przyniosła nam pierwszy w tym roku powiew zimy. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków druga połowa miesiąca okazała się być znacznie zimniejszą. W Polsce temperatury spadły poniżej zera, a w wielu regionach poprószyło śniegiem. Ten w niektórych miejscowościach utrzymuje się do teraz. Jak jednak podają synoptycy, mróz zelżeje i to jeszcze w tym tygodniu. Eksperci pogodowi jasno podają, że pierwszy atak zimy był jedynie chwilowy, a lada moment powróci jesienna aura. Zamiast z opadami śniegu będzie mieć do czynienia z opadami deszczu, a wskaźniki na termometrach ponownie pokażą dodatnie temperatury. O aurze takiej jak na początku listopada możemy jednak zapomnieć. Będzie cieplej, ale wciąż chłodno. 

Czy w ferie 2023 będzie śnieg? Jaka pogoda w ferie zimowe?

Viki Gabor o płycie ID, duecie z Maleną i udziale w Eurowizji Junior 2022

Ocieplenie w Polsce

Jak podaje IMGW, z dnia na dzień będzie robić się coraz cieplej. Tym samym w Polsce ponownie zapanuje jesienna aura. Odczuwalne ocieplenie czeka na nas już w środę, jednak to piątek będzie dniem najcieplejszym od pozostałych. Synoptycy zapowiadają przede wszystkim deszcze, jednak lokalnie wciąż może poprószyć śniegiem. Na Dolnym Śląsku i w województwie opolskim nawet 9 stopni!

Sonda
Czy sprawdzasz prognozy pogody?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze