ŚLISKO NA DROGACH! Gdzie trzeba uważać? IMGW ostrzega

i

Autor: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER Gołoledź

ŚLISKO NA DROGACH! Gdzie trzeba uważać? IMGW ostrzega

2018-11-23 10:04

IMGW ostrzega kierowców! Gołoledź na drogach sprawi, że jazda samochodem będzie niebezpieczna. Sprawdźcie, gdzie trzeba uważać.

Ślisko na drogach! Takie ostrzeżenie dla kilku województw wydało IMGW. Opady drobnego deszczu i niskie temperatury powodują gołoledź na drogach. Jazda samochodem staje się przez to bardzo niebezpieczna, gdyż auto może wpaść w poślizg. Warto sprawdzić, gdzie w Polsce kierowcy powinni uważać na drogach. 

Ostrzeżenia IMGW - gdzie ślisko na drogach?

Ostrzeżenia IMGW pojawiły się 22.11.2018. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej donosił, że przez mrozy i opady jezdnie mogą być śliskie w nocy i nad ranem, ale prawdopodobnie niebezpiecznie będzie przez cały dzień.

ZIMA 2018/2019 - jaka pogoda zimą w Polsce? POGODA DŁUGOTERMINOWA

Ostrzeżenia IMGW dotyczyły 6 województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Mróz jednak nie odpuszcza, a w wielu miejscach kraju występuje mżawka i marznący deszcz. Oznacza to, że szczególną ostrożność należy zachować przynajmniej przez cały piątek 23.11.2018.

Uwaga na chodnikach!

Niska temperatura i opady to nie tylko zagrożenie dla kierowców. Oblodzone mogą być też chodniki. W takich warunkach nie trudno o wywrotkę, która może się zakończyć złamaniem. Uważać na chodnikach powinny szczególnie osoby starsze. Na poniższej mapie pogodowej Windy.com możecie sprawdzać na bieżąco, jakie warunki pogodowe panują w Polsce.