ZIMA 2018/19 - jaka pogoda zimą w Polsce? POGODA DŁUGOTERMINOWA

i

Autor: Dariusz Bloch/Polska Press/East News

ZIMA 2018/2019 - jaka pogoda zimą w Polsce? POGODA DŁUGOTERMINOWA

2018-11-20 10:58

Jaka pogoda zimą w Polsce? Zima atakować będzie z mocną siłą czy jednak przejdzie niezauważona? Prognoza pogody długoterminowa - na ESKA.pl

Zima 2018/19 - pogoda długoterminowa na cały sezon ciekawi wiele osób. Najciekawsi, w listopadzie i grudniu zastanawiają się, jaka będzie pogoda zimą 2018/2019. Pierwsze opady śniegu miesiąc przed kalendarzową zimą mogły nieco zmartwić. Na szczęście prognozy pogody na zimę nie są tak straszne. Według synoptyków biały puch najbardziej zaatakuje pod koniec stycznia.

ZIMA 2018/19 - jaka pogoda w Polsce?

Jaka będzie zima 2018/2019? Pogoda nie będzie zła, jak na tę porę roku. Choć zapowiadano, że przed nami zima stulecia w Polsce, to na szczęście te przepowiednie się nie sprawdzą W grudniu, co prawda będzie bardzo mroźno i zimno, jednak na większe opady śniegu nie ma co liczyć. Może delikatnie popadać w północnej i wschodniej części naszego kraju. Pod koniec miesiąca opady śniegu spodziewane są w całej Polsce, więc istnieje szansa, że Sylwester będzie biały!

Zima 2018/19 - prognoza pogody

Kalendarzowa zima zacznie się 21 grudnia, ale od razu nie odczujemy tego na naszej skórze. W górach dużo śniegu, ale w pozostałych rejonach naszego krau prawdziwie zimowa atmosfera, spodziewana jest w styczniu i lutym. Pierwsze dni Nowego Roku w centralnej Polsce, to w dzień bardziej jesień. W nocy temperatury jednak spadną z 2 stopni do -10 stopni Celsjusza! Podobna sytuacja w województwie małopolskim, pomorskim i dolnośląskim. 

Kiedy jest zima w Afryce, Nowej Zelandii, Australii, USA i Japonii?

Koniec stycznia i początek lutego to nadejście prawdziwej zimy. Dużo śniegu w całej Polsce i niskie temperatury sięgające nawet -15 stopni Celsjusza! Najwięcej śniegu podczas zimy 2018/19 będzie po 10 lutego.