Prawo jazdy kategorii B - uprawnienia zostaną rozszerzone

2018-09-19 16:05
Prawo jazdy bezterminowe czy z datą ważności? Czy musimy wymienić dokument?
Autor: fot. PIOTR JEDZURA/REPORTER

Rozpoczęto prace nad rozszerzeniem uprawień dla kierowców z prawem jazdy kategorii B. Na ESKA.pl dowiecie się, jakimi jeszcze pojazdami będą mogli jeździć.

Prawo jazdy kategorii B - uprawnienia zostaną rozszerzone! Niedawno ruszyły prace nad projektem ustawy, która da kierowcom więcej praw. Co ciekawe, w sejmie był on już od 3 lat, ale dopiero teraz się nim zajęto. Rozszerzenie uprawnień posiadaczy prawa jazdy kategorii B to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich kierowców z taką licencją.

Ile kosztuje prawo jazdy 2018?

Prawo jazdy kat. B - nowe uprawnienia. Na co pozwolą?

Uprawnienia zostają rozszerzone na dość specyficzne pojazdy. Posiadacze prawa jazdy kategorii B, będą mogli bez konieczności zdawania egzaminów prowadzić motocykle trójkołowe.

Co oznacza 'srający' człowiek na tablicy rozdzielczej? Komiczna awaria w samochodzie

Takie prawo obowiązuje od dawna w kwestii zwykłych motocykli. Posiadacze prawa jazdy kat. B, po 3 latach prowadzenia auta mogą bez dodatkowych egzaminów prowadzić motocykl z silnikiem o pojemności do 125 cm3 i mocy 11kW w stosunku mocy do masy 0,1 kW/kg. Tak samo będzie w przypadku trójkołowców - będzie można się na nie przesiąść po co najmniej 3 latach za kółkiem auta osobowego. Nie wiadomo jeszcze, kiedy rozszerzenie uprawnień zacznie obowiązywać. Można jednak mieć nadzieję, że stanie się to w 2019 roku.

Najnowsze