Siódma fala upałów w Polsce 2022 - słońce nie odpuści! Ekstremalna prognoza

2022-08-10 9:03
Siódma fala upałów w Polsce 2022 - słońce nie odpuści! Ekstremalna prognoza
Autor: Piotr Molecki/East News Siódma fala upałów w Polsce 2022 - słońce nie odpuści! Ekstremalna prognoza

Upały w Europie 2022 nie odpuszczają. Za nami łącznie już kilkanaście dni, kiedy słońce dało mocno popalić i na tym nie koniec. Eksperci pogodowi zapowiadają, że od 10 sierpnia 2022 ponownie trzeba przygotować się na atak afrykańskiego ciepła. Temperatury w wielu miastach przekroczą 30 stopni Celsjusza. Kiedy i gdzie najcieplej? Prognoza pogody na najbliższe dni do sprawdzenia na naszej stronie.

Spis treści

  1. Siódma fala upałów w Polsce 2022 - kiedy?
  2. Fala upałów w Polsce 2022 - gdzie najcieplej?

Siódma fala upałów w Polsce 2022 - kiedy i gdzie najcieplej? Ekstremalna prognoza zapowiedziana została przez pogodowych ekspertów. Upały w Polsce 2022 znów będą bardzo niebezpieczne, więc radzimy pić dużo wody i w południe nie wychodzić z domu, jeśli to możliwe. Fala upałów w Polsce przesuwać się będzie z zachodu na wschód. Pierwszy dzień powrotu gorącego powietrza nastąpi 10 sierpnia. Najpierw afrykańskie ciepło odczują mieszkańcy Zielonej Góry, Głogowa, Wrocławia, Wałbrzycha i Poznania, następnego dnia mieszkańcy Łodzi, Bydgoszczy, Warszawy i nadmorskich miejscowości. Synoptycy z IMGW zapowiadają, że w ciągu dnia rozwijać się będą chmury i na wschodzie możliwe są przelotne opady deszczu oraz burze.

HIT LATA 2022 - wybierz najgorętszy kawałek wakacji! [GŁOSOWANIE 2 - PÓŁFINAŁ]

Czy czarne samochody grzeją się bardziej w słońcu? [TEST] | ESKA XD - Prosto z salonu #53

Siódma fala upałów w Polsce 2022 - kiedy?

Kiedy jest siódma fala upałów w Polsce 2022? Niewątpliwie dla osób, które cieszą się wakacjami lub urlopem to bardzo dobra informacja. Ciepło w Polsce zrobi się od 10 sierpnia, kiedy to na termometrach będzie od 24 stopni Celsjusza w górach do 29 stopni Celsjusza na zachodzie kraju. Upał jeszcze bardziej wkroczy do Polski w następnych dniach. Możliwe, że na termometrach zobaczymy od 30 do 39 stopni Celsjusza. Taka prognoza zapowiadana jest od 13 do 18 sierpnia 2022. W tych dniach należy spodziewać się groźnego dla zdrowia ciepła.

Fala upałów w Polsce 2022 - gdzie najcieplej?

Meteorologowie z Hiszpanii, Francji czy Niemiec również martwią się wysokimi temperaturami. Francuscy eksperci od pogody zapowiadają, że termometry w ich kraju regularnie będą wskazywać ponad 40 stopni Celsjusza. Alarmują również hiszpańscy synoptycy. W Niemczech natomiast urząd statystyczny podał, że w lipcu było 85 285 zgonów, co daje o 9130 więcej niż wynosi średnia dla poprzednich lat. Jako powód podano wysokie temperatury. Pogoda w Polsce sierpień 2022 również może okazać się zdradliwa. Na terenie całego kraju w nadchodzących dniach - do 18 sierpnia 2022 - będzie gorąco, ale najcieplej we Wrocławiu, w Zielonej Górze, Poznaniu, Bydgoszczy, Łodzi, Krakowie i Warszawie.

Jaka pogoda SIERPIEŃ 2022? Piekielny upał i obfite opady potwierdzone! [PROGNOZA]

W nocy temperatura minimalna od 11 stopni Celsjusza do 14 stopni Celsjusza. W nadmorskich miejscowościach 9 stopni Celsjusza, a w rejonach podgórskich lokalnie 7 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

Sonda
Czy masz problemy ze zdrowiem podczas upałów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze