Jaka pogoda w SIERPNIU 2022? Piekielny upał i obfite opady potwierdzone! [PROGNOZA]

i

Autor: LECH GAWUC/REPORTER / EAST NEWS Jaka pogoda w SIERPNIU 2022? Piekielny upał i obfite opady potwierdzone! [PROGNOZA]

Jaka pogoda SIERPIEŃ 2022? Piekielny upał i obfite opady potwierdzone! [PROGNOZA]

Pogoda w sierpniu 2022 - jak będzie? Osoby planujące urlop zastanawiają się, w które dni wybrać się na wolne, by trafić w idealną, słoneczną pogodę. W sierpniu 2022 nie będzie to trudne, ponieważ praktycznie każdego dnia będzie słonecznie. Kiedy zapowiadane są największe upały? Ile będzie stopni? Prognoza długoterminowa do sprawdzenia na naszej stronie!

Spis treści

  1. Jaka pogoda w sierpniu 2022? [PROGNOZA]
  2. Pogoda sierpień 2022 - kiedy i gdzie najcieplej?

Jaka pogoda w sierpniu 2022? Czy prognoza pogody sierpień 2022 jest optymistyczna i codziennie będzie świecić słońce, czy jednak w ostatnim miesiącu wakacji będzie obficie padać deszcz? Jak będzie w sierpniu 2022? Eksperci pogodowi nie mają wątpliwości, co do tego, jak wygląda długoterminowa prognoza pogody sierpień 2022. Choć trzeba pamiętać, że do takich prognoz należy podchodzić z dużym dystansem, ponieważ nawet dzienna pogoda bywa ciężka do przewidzenia. Po upalnej drugiej połowie lipca wszyscy mają nadzieje, że taka sama aura utrzyma się w ostatnich czterech tygodniach wakacji. Czy faktycznie pogoda w sierpniu 2022 będzie dobra do wypoczywania na świeżym powietrzu? Od razu odpowiadamy, że zapowiadane jest duże ciepło, ale jednocześnie nie unikniemy pochmurnych, deszczowych dni. Nagłe ochłodzenie z temperatury 26 na 19 stopni Celsjusza nastąpi na koniec miesiąca. 

Początek roku szkolnego 2022/2023 - kiedy jest? Kiedy wracamy do szkoły?

KASIA WĘSIERSKA ROBI TRIKI, LIL MASTI vs. LINKIEWICZ, KLIMA NA ABONAMENT, SAMBA POWRACA | ESKA XD #054

Jaka pogoda w sierpniu 2022? [PROGNOZA]

Pogoda w sierpniu 2022 będzie niemalże identyczna, jak miało to miejsce na końcu lipca. Nie będzie już upałów sięgających 35 czy nawet 38 stopni Celsjusza w cieniu. Temperatura tylko jednego dnia może przekroczyć 30 stopni powyżej zera. Powinno to nastąpić 5 sierpnia. Pierwsze 10 dni miesiąca słoneczne i to właśnie ten dzień będzie najcieplejszy w tym czasie. 9 sierpnia w centrum i na północy kraju spodziewane są niegroźne burze, ale bez opadów deszczu. Od 11 do 20 sierpnia temperatura od 23 stopni Celsjusza na wschodzie, po 27 stopni Celsjusza na zachodzie Polski. Na niebie znacznie więcej ciemnych, groźnych deszczowo chmur, szczególnie w połowie miesiąca. Opady deszczu, według synoptyków, są pewnikiem 25, 26, 27 i 28 sierpnia. Szczególnie tego ostatniego dnia nastąpi mocne tąpnięcie temperatury i w wielu miejscach spadnie ona poniżej 20 stopni Celsjusza. Koniec wakacji właśnie z takimi wskazaniami na termometrach, ale na szczęście bez opadów deszczu w całym kraju.

Pogoda sierpień 2022 - kiedy i gdzie najcieplej?

Kiedy będzie najcieplej w sierpniu 2022? Najwyższa temperatura będzie 5.08.2022. Wtedy na termometrach powyżej 30 stopni Celsjusza w cieniu. Dwa, trzy stopnie mniej będzie w okolicach 10 sierpnia. W całym miesiącu średnia temperatura powinna oscylować w granicy 25 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie we Wrocławiu, Poznaniu i Zielonej Górze.

HIT LATA 2022 - wybierz najgorętszy kawałek wakacji! [GŁOSOWANIE PÓŁFINAŁ 1]

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?