Sinice nad Bałtykiem 2019 - w tych miejscach się nie wykąpiesz [LISTA]

2019-08-03 19:10 MK
Sinice
Autor: KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Sinice to prawdziwa zmora dla wszystkich wczasowiczów, pragnących spędzić swój wolny czas na kąpieli w morzu. Rok temu, wiele polskich plaż zostało zamkniętych w związku z rozwojem tych popularnych bakterii. Ciepły klimat niestety sprzyja ich powstawaniu. Jak będzie w tym roku? Czy sinice pojawiły się już nad Bałtykiem? A jeśli nie, to czy się tam pojawią? Na ESKA.pl zebraliśmy najważniejsze informacje i publikujemy je już teraz.

Sinice nad Bałtykiem 2019 - to jedna z najważniejszych kwestii dla wszystkich tych, którzy postanowili wybrać się nad polskie morze celem celebrowania wakacji. Choć te często występujące bakterie są niepozorne, mogą spowodować naprawdę wiele problemów. W związku z tym, kiedy tylko pojawią się w kąpieliskach, podjęta zostaje decyzja o zamknięciu ich przed turystami. Tak stało się między innymi w zeszłym roku, co skutecznie pokrzyżowało plany wielu osób spędzającym wówczas czas nad morzem. Miesiącem, w którym najczęściej dochodzi do rozwoju sinic jest właśnie lipiec.

Sinice Bałtyk 2019 - mapa kąpielisk

Sinice to niestety dość powszechny problem. Ich rozwojowi sprzyja brak wiatru oraz ciepła temperatura. Główny Inspektorat Sanitarny prowadzi na bieżąco listę kąpielisk, w których woda jest przydatna do kąpieli, a w których nie. Póki co, nad Bałtykiem nie pojawiły się sinice. Zła wiadomość jest taka, że zaczęły jednak występować w innych rejonach Polski, między innymi w województwie śląskim. Aby być na bieżąco, należy sprawdzać tak zwany Serwis Kąpieliskowy.

Najnowsze