Silne ochłodzenie i burze. Czy to już koniec lata 2022?

2022-07-06 12:43
Spacer nad morzem
Autor: ROBERT STACHNIK/REPORTER

Lato 2022 nie przestaje nas zaskakiwać. Po silnej fali upałów do Polski zawitało ochłodzenie. Temperatury mocno spadły, a Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało odpowiednie alerty ostrzegające przed wiatrem, burzami, a nawet gradem. Czy to już oficjalnie koniec lata 2022? A może pogoda jeszcze się zmieni i upały wrócą szybciej, niż myślimy?

Ochłodzenie w Polsce stało się faktem. Po fali upałów, która uderzyła do Polski kilka tygodni temu, nie ma już śladu. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków koniec czerwca był niezwykle upalny. Na termometrach bez problemu można było zaobserwować ponad 30 stopni. Gdzieniegdzie wskaźniki pokazywały ich nawet 38! Niestety, początek lipca przyniósł wielkie zmiany w pogodzie. Rządowe Centrum Bezpieczeństwo wysłało nawet odpowiednie alerty dla mieszkańców poszczególnych regionów w Polsce. W otrzymanych SMS-ach znajdowały się ostrzeżenia przed silnym wiatrem, ulewami, burzami, a nawet gradem. To wszystko przełożyło się na spadek temperatur. W całej Polsce temperatury nie przekraczają obecnie 25 stopni, co jest znacznym spadkiem, biorąc pod uwagę ubiegły tydzień. Czy to już oficjalny koniec lata? Prognoza pogody na lipiec nie pozostawia żadnych wątpliwości.

Upały w Polsce jeszcze tylko przez chwilę?! Przed nami OCHŁODZENIE!

Sonda
Lubisz kiedy jest upał?

Ochłodzenie w Polsce - czy lato wróci?

Po upalnym przełomie czerwca i lipca stoimy na progu ochłodzenia i w najbliższym czasie o wysokich temperaturach możemy tylko pomarzyć. Jak można wywnioskować z najnowszych prognoz na lipiec, najgorsze dopiero przed nami. Początek przyszłego tygodnia przyniesie opady deszczu, a temperatury nie będą przekraczać nawet 20 stopni. Jest jednak dobra wiadomość! Druga połowa lipca przyniesie wyższe temperatury. Konkretnych zmian w pogodzie powinniśmy spodziewać się około 18 lipca.

Fotograf Britney Spears zdradza szczegóły jej ślubu. Wokalistka zaufała Polakowi!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze