Seven Nation Army - to ten utwór został splagiatowany przez twórców piosenki Toy z Eurowizji 2018. Jest podobny?

2019-02-15 11:03
Netta
Autor: East News / AP

Toy to utwór, z którym Netta zwyciężyła Eurowizję w 2018 roku. Piosenka oczarowała jury i widzów z całego świata. Zachwycają niebanalny tekst, porywająca muzyka i sposób, w jaki artystka ją wykonuje. Już po zakończeniu konkursu pojawiły się spekulacje, że może być ona plagiatem hitu Seven Nation Army zespołu The White Stripes. Czy faktycznie utwory są do siebie podobne? W sprawie wydano ostateczny wyrok. Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl

Netta i jej utwór Toy zachwycały nas przez całą zimę 2018. Twórcami hitu są Doron Medalie i Stav Beger. Dynamiczny utwór potrafi rozkręcić wszystkie imprezy. Jego podobieństwo do Seven Nation Army budziło jednak spore wątpliwości i sprawą zainteresowało się Universal Music Corporation, które wystosowało list do twórców Toy. 

Zobacz też: Kraina Lodu 2 - piosenki z drugiej części na miarę hitu Mam tę moc?

Seven Nation Army - czy jest podobny? 

W lutym 2019 stwierdzono oficjalnie, że inspiracja utworem The White Stripes jest w przypadku Toy zbyt wyraźna i można uznać ją za celowy plagiat. Podobieństwo może stwierdzić nawet postronna osoba, przesłuchując obie piosenki. Budząca kontrowersje sprawa groziła poważnymi konsekwencjami.

Seven Nation Army - rozwiązanie sprawy

Szczęśliwie sprawę udało się rozwiązać poprzez podpisanie przez obie strony stosownej ugody. Dzięki temu Netta nie będzie musiała oddać pierwszego miejsca, a i twórcy obu piosenek śpią już spokojnie. 

Przeczytaj też: Toy - legendarny muzyk współtwórcą hitu Netty. Zaskakująca decyzja!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze