Sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 4 w Rawiczu w Zmieniamy Wielkopolskę w Radiu ESKA

2018-04-06 16:39
Sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 4 w Rawiczu w Zmieniamy Wielkopolskę w Radiu ESKA
Autor: Fot. ESKA Budowa sali

W Szkole Podstawowej nr 4 w Rawiczu powstanie nowa sala gimnastyczna. Wszystko dzięki wsparciu z  WRPO 2014 +.

Pieniądze z Unii Europejskiej trafiają do wielu miejsc w Regionie Leszczyńskim, w tym również do szkół. To właśnie dzięki wsparciu z  WRPO 2014 +, powstaje nowa sala gimnastyczna wraz z pomieszczeniami dydaktycznymi, w Szkole Podstawowej nr 4 w Rawiczu. W tej audycji powiemy jak unijne pieniądze wpływają na poprawę jakości edukacji w Powiecie Rawickim.

Justyna Szejerka: jestem dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu. Jest to rzeczywiście bardzo wielkie przedsięwzięcie. Całość kosztuje 9 milionów 600 tysięcy z czego prawie 4 miliony dofinansowuje WRPO.

Dariusz Staśkowiak, wicedyrektor szkoły, nauczyciel wychowania fizycznego: jest to pełnowymiarowa sala do wszystkich gier zespołowych o wymiarach 40 na 20, trzy boiska w poprzek sali, spokojnie mogą uczestniczyć trzy grupy. Mamy do tego salę fitness. Mamy konkretne wyliczenia, ilości godzin przeprowadzonych na korytarzu, te godziny na korytarzu znikają definitywnie, wszystkie lekcje będą odbywały się na sali. Myślę, że uśmiech dzieci jest najważniejszy. Z korytarza wejdą w piękny obiekt z prawdziwego dwudziestego pierwszego wieku. 

- W ramach tego samego projektu zostały wybudowane trzy pomieszczenia. One mają służyć wszystkim szkołom, ale też mieszkańcom chodzi o laboratorium chemiczne, fizyczne i astronomiczne - wyjaśnia Justyna Szejerka. - Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec maja, w wakacje odbędą się odbiory techniczne. Otwarcie oficjalne planowane jest na pierwszego września przyszłego roku szkolnego - dodaje Dariusz Staśkowiak.

16 kwietnia zapraszamy przedsiębiorców do Kępna, na spotkanie : Innowacyjna Firma. Wspieramy przedsiębiorców. Szczegóły na stronie: www.wrpo.wielkopolskie.pl

Jak unijne pieniądze zmieniają Okręg Leszczyński - o tym w kolejnych wydaniach audycji: Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic.

Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze