WRPO Leszno

i

Autor: Eska WRPO Leszno

Rozwój wielkopolskich szkół dzięki funduszom UE

2018-09-17 14:36

Unia Europejska pomaga w rozwoju wielkopolskich szkół. Szczególnie te, w których uczą się dzieci wymagające specjalnej opieki mogą liczyć na unijne dotacje.

Przykładem jest Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu, który korzystając ze wsparcia funduszy europejskich zmienił swoje oblicze nie do poznania. - W naszej szkole w tej chwili kształci się stu dwudziestu dwóch uczniów. Są to wszyscy uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną i z różnymi niepełnosprawnościami jeszcze sprzężonymi. Powstają tutaj nowe pracownie, których szkoła nie ma. Pracownia do komunikacji alternatywnej, pracownia do ćwiczeń z zakresu usprawniania ruchowego, pracownia fizyczna, matematyczna, języka niemieckiego. Będziemy mieli też dodatkową świetlicę, no i salę gimnastyczną, której do tej pory nie mieliśmy - mówi Małgorzata Wika-Konieczna, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu.

- To jest szkoła niezwykle potrzebna mieszkańcom powiatu gostyńskiego o czym świadczą konkretne liczby. Kiedy rozpoczynaliśmy kształcenie specjalne w powiecie gostyńskim, uczyła się tutaj szesnastka dzieci. Dzisiaj tych dzieci mamy prawie sto trzydzieści. Jestem przekonany, że będziemy mieli jedną z najnowocześniejszych i z najpiękniejszych szkół specjalnych w Wielkopolsce - dodaje Robert Marcinkowski, starosta gostyński.

WRPO Leszno

i

Autor: Eska WRPO Leszno

Jak unijne pieniądze zmieniają południową Wielkopolskę - o tym w kolejnych wydaniach audycji. Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

Fundusze unijne pozwoliły rozbudować Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu za ponad 3 miliony 900 tys złotych. Przy pomocy WRPO 2014 + fundusz europejskie wspierają nie tylko edukację. Na co jeszcze można otrzymać środki? Sprawdźcie sami na stronie wrpo.wielkopolskie.pl. Jeszcze do 21 września można składać wnioski w ramach konkursu, „Wsparcie infrastruktury B+R w sektorze nauki” a w sobotę 8 września zapraszamy do Poznania nad poznańską Maltę na trzecią edycję imprezy „Zabiegaj o fundusze”. Szczegóły na bieg.wielkopolskie.pl

WRPO Leszno

i

Autor: Eska WRPO Leszno