Rozwój wielkopolskich szkół dzięki funduszom UE

2018-09-17 14:36
WRPO Leszno
Autor: Eska WRPO Leszno

Unia Europejska pomaga w rozwoju wielkopolskich szkół. Szczególnie te, w których uczą się dzieci wymagające specjalnej opieki mogą liczyć na unijne dotacje.

Przykładem jest Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu, który korzystając ze wsparcia funduszy europejskich zmienił swoje oblicze nie do poznania. - W naszej szkole w tej chwili kształci się stu dwudziestu dwóch uczniów. Są to wszyscy uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną i z różnymi niepełnosprawnościami jeszcze sprzężonymi. Powstają tutaj nowe pracownie, których szkoła nie ma. Pracownia do komunikacji alternatywnej, pracownia do ćwiczeń z zakresu usprawniania ruchowego, pracownia fizyczna, matematyczna, języka niemieckiego. Będziemy mieli też dodatkową świetlicę, no i salę gimnastyczną, której do tej pory nie mieliśmy - mówi Małgorzata Wika-Konieczna, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu.

- To jest szkoła niezwykle potrzebna mieszkańcom powiatu gostyńskiego o czym świadczą konkretne liczby. Kiedy rozpoczynaliśmy kształcenie specjalne w powiecie gostyńskim, uczyła się tutaj szesnastka dzieci. Dzisiaj tych dzieci mamy prawie sto trzydzieści. Jestem przekonany, że będziemy mieli jedną z najnowocześniejszych i z najpiękniejszych szkół specjalnych w Wielkopolsce - dodaje Robert Marcinkowski, starosta gostyński.

WRPO Leszno
Autor: Eska WRPO Leszno

Fundusze unijne pozwoliły rozbudować Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu za ponad 3 miliony 900 tys złotych. Przy pomocy WRPO 2014 + fundusz europejskie wspierają nie tylko edukację. Na co jeszcze można otrzymać środki? Sprawdźcie sami na stronie wrpo.wielkopolskie.pl. Jeszcze do 21 września można składać wnioski w ramach konkursu, „Wsparcie infrastruktury B+R w sektorze nauki” a w sobotę 8 września zapraszamy do Poznania nad poznańską Maltę na trzecią edycję imprezy „Zabiegaj o fundusze”. Szczegóły na bieg.wielkopolskie.pl

WRPO Leszno
Autor: Eska WRPO Leszno

Jak unijne pieniądze zmieniają południową Wielkopolskę - o tym w kolejnych wydaniach audycji. Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze