Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 - kiedy wypada? Kiedy powrót do szkół?

Szkoła
Autor: Piotr Molecki/East News

Jeszcze tylko tydzień i uczniowie rozpoczną najbardziej wyczekiwany przez nich czas, czyli wakacje. Wielu z nich z pewnością będzie jednak ciekawych, na kiedy wyznaczono rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego. Czy powrót do szkół nastąpi tradycyjnie 1 września? Sprawdźcie najważniejsze informacje dotyczące początku roku szkolnego 2021/22.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 - kiedy jest? Data jest już znana. Zgodnie z obowiązującym harmonogramem już 25 czerwca wszyscy uczniowie rozpoczną wakacje 2021. W tym roku będą one trwały 67 dni. Oznacza to, że dzieci i młodzież mogą liczyć na jeden dzień wypoczynku więcej niż w zeszłym roku. W głowach wielu z nich pojawia się jednak pytanie, na kiedy zaplanowano powrót do szkół i rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22. Tradycyjnie to 1 września uznawany jest za początek szkoły, jednak w sieci bez problemu można trafić na informacje, że tegoroczne wakacje będą skrócone, by uczniowie mogli nadrobić zaległości wynikające z trwającej siedem miesięcy nauki zdalnej. Oczywiście są to informacje nieprawdziwe, co potwierdzili członkowie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Resort podał też oficjalną datę początku kolejnego roku szkolnego. 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 - kiedy?

Datę rozpoczęcia roku szkolnego 2021/22 wyznaczono tradycyjnie na 1 września. W tym roku będzie to środa. Warto pamiętać o tym, że kolejny rok szkolny ma się rozpocząć w trybie stacjonarnym. Taką informację przekazał sam minister edukacji Przemysław Czarnek.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Najnowsze