Roksana Węgiel zaczynała od... disco-polo! Fani zaskoczeni! [VIDEO]

2019-01-03 15:58
Roksana Węgiel zaczynała od... disco-polo! Fani zaskoczeni! [VIDEO]
Autor: Viktor Tolochko / Sputnik Russia/East News Roksana Węgiel zaczynała od... disco-polo! Fani zaskoczeni! [VIDEO]

Roksana Węgiel, zwyciężczyni Eurowizji Junior od wielu lat robi karierę w branży muzycznej. Nikt jednak nie wiedział, że zaczynała w disco-polo! Przekonajcie się sami na ESKA.pl

Roksana Węgiel nie dając szans konkurencji podczas Eurowizji Junior, udowodniła, że ma jeden z najlepszych młodych głosów w Europie. 14-letnia artystka wygrała również pierwszą polską edycję programu The Voice Kids, a także nagrała hitowy singiel z Edytą Górniak. Wystąpiła także podczas Sylwestra z Dwójką w Zakopanem. Nikt nie ma wątpliwości, że obecnie to jedna z największych gwiazd na polskim rynku muzycznym. Jak się okazuje rozchwytywana wokalistka swoją karierę rozpoczynała w disco-polo!

Roksana Węgiel - kariera disco-polo

Roksana Węgiel mając 9 lat wystąpiła w teledysku utworu Mam obsesję, grupy Rompey. Klip pojawił się w sieci w czerwcu 2014 roku i od tamtego czasu widziało go ponad 420 tysięcy osób. Jak się okazuje, właśnie za sprawą odkrycia udziału Roksany w muzycznym obrazku, video dostało drugiego życia. Niektórzy wciąż nie mogą uwierzyć, że tak wyglądały jej początki. Choć warto podkreślić, że artystka mając 9 lat stawiała swoje pierwsze sceniczne kroki.

Roksana Węgiel - tak śpiewała mając 9 lat! Już wtedy odnosiła sukcesy!

Wokalista zespołu Rompey, zdradził serwisowi disco-polo.info, więcej szczegółów dotyczących ich współpracy:

Znamy się dobrze z rodziną Roksany. Kiedyś, gdy szukaliśmy postaci do teledysku, pomyśleliśmy o Roxie. Zapytaliśmy, zgodziła się. Ot. cała historia. (...) Wiedzieliśmy, że z jej talentem zajdzie naprawdę daleko. Teraz to dopiero początek jej szczytów.

Roksana Węgiel już jako kilkuletnie dziecko wiedziała, co chce robić w życiu! Wybrała muzyczną scenę, na której czuję się, jak ryba w wodzie! Swoje umiejętności wokalne pokazała będąc na obozie w Chorwacji, gdzie spróbowała swoich sił na konkursie karaoke. Śpiewając utwór My Cyganie, ujawniła swój wokalny talent! Po powrocie do kraju rodzice zapisali ją na zajęcia wokalne w Jasielskim Domu Kultury i tak rozpoczęła się kariera prawie 9-letniej Roksany.

Najnowsze