Szkoła

i

Autor: Karol Porwich/East News

SZKOŁA

Rok szkolny 2022/23 skończy się wcześniej! Uczniowie mają dłuższe wakacje

2023-06-15 10:28

Uczniowie odliczają dni do zakończenia roku szkolnego. Oceny wystawione, a przed dziećmi i młodzieżą jawi się wizja ponad dwumiesięcznego wypoczynku od zajęć dydaktycznych. W tym roku wakacje rozpoczną się wcześniej niż w ubiegłym. Dodatkowo będą one dłuższe za sprawą rozpoczynającego się później roku szkolnego 2023/24.

Spis treści

  1. Koniec roku szkolnego 2023 wcześniej

Zakończenie roku szkolnego 2023 zbliża się wielkimi krokami. Uczniowie w całej Polsce odliczają już dni do usłyszenia ostatniego dzwonka i odebrania świadectw. W większości przypadków wszystkie oceny zostały już wystawione i najpewniej w tym tygodniu zostaną zatwierdzone podczas ostatniej, klasyfikacyjnej rady pedagogicznej w tym roku. Ci, którzy mają jeszcze zaległości lub są zagrożeni z któregoś z przedmiotów, mają ostatnią szansę na wywalczenie lepszego stopnia. Wakacje 2023 za pasem. Tegoroczna letnia przerwa od szkoły będzie wyjątkowa ze względu na czas jej trwania. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych nie tylko zaczną wakacje wcześniej niż w roku ubiegłym, ale zakończą je później. 1 września wypada bowiem w piątek, w związku z czym rok szkolny 2023/24 rozpocznie się dopiero po weekendzie, w poniedziałek 4 września. Przypominamy, kiedy jest koniec roku szkolnego. W 2023 wypada odrobinę wcześniej niż w 2022!

Rok szkolny 2023/24 zacznie się później! Dłuższe wakacje to nie żart

Viki Gabor o Opolu, urodzinach i polskim szkolnictwie

Koniec roku szkolnego 2023 wcześniej

Chociaż to tylko jeden dzień, i tak robi różnicę. Rok szkolny 2022/23 zakończy się 23 czerwca. W ubiegłym roku rozdanie świadectw nastąpiło dzień później, bo 24 czerwca. Lepsza wiadomość jest jednak taka, że nowy rok szkolny rozpocznie się dopiero 4 września, a nie 1. Oznacza to, że na uczniów czeka dłuższy niż zwykle wypoczynek od zajęć dydaktycznych.