Rok szkolny 2021 będzie POWTÓRZONY? Niektórzy już podjęli taką decyzję!

Rok szkolny 2021 będzie POWTÓRZONY? Jasna deklaracja ministerstwa
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News Rok szkolny 2021 będzie POWTÓRZONY? Jasna deklaracja ministerstwa

Rok szkolny 2020/2021 upłynął głównie pod znakiem nauki zdalnej. Podobna sytuacja miała miejsce we Włoszech, dlatego też tamtejszy rząd zdecydował się powtórzyć rok szkolny. Czy nastąpi to również w Polsce? Do takiego pomysłu odniósł się Minister Edukacji i Nauki, Przemysław Czarnek.

Rok szkolny 2021 powtórzony? Wiele osób zastanawia się, czy w wyniku wydłużającego się czasu trwania nauki zdalnej, uczniowie będą musieli powtarzać klasę. Z takiego rozwiązania skorzystał włoski rząd, dlatego też Minister Edukacji i Nauki postanowił skomentować sprawę. Niewątpliwie powrót do szkół 2021 to jeden z najgorętszych tematów ostatnich miesięcy. Liceum i klasy 4-8 z niecierpliwością czekają na zielone światło, czyli moment aż będą mogli zasiąść w szkolnych ławkach. Mam nadzieję, że od poniedziałku 26 kwietnia uczniowie klas I-III, przynajmniej w wielu regionach wrócą do szkoły, powiedział Przemysław Czarnek. Szef resortu edukacji pytany był 20 kwietnia 2021 w TVP Info o termin możliwego powrotu najmłodszy uczniów do nauczania stacjonarnego: - Jeśli spadek trzeciej fali się utrzyma mam nadzieję, że od 26.04.2021 uczniowie klas I-III, przynajmniej w wielu regionach, wrócą do szkoły, powiedział Minister Edukacji i Nauki. Powrót do szkół 26 kwietnia na Dolnym Śląsku stoi pod znakiem zapytania. To właśnie m.in. w tym regionie odnotowywana jest duża liczba zakażeń.

Dariusz Kulma, nauczyciel matematyki: Matury w tym terminie to błąd [Super Raport]

Rok szkolny 2020/2021 powtórzony? [KOMENTARZ]

Rok szkolny 2021 powtórzony? Pytany, czy ministerstwo rozważa powtarzanie przez dzieci roku szkolnego, bo taki pomysł pojawił się np. we Włoszech,  szef resortu edukacji oświadczył, że nie jest to brane pod uwagę. - Nie ma takiej opcji żebyśmy dzieci, tylko z tego powodu, że była pandemia, zmuszali do tego, żeby powtarzały cały rok - zaznaczył minister Czarnek.

Zapowiedział, że będą wprowadzane programy wspomagające, na które przeznaczono już 250 mln zł. Będą to głównie programy wspomagające w zakresie merytorycznym, dodatkowe zajęcia, żeby można było nadrabiać zaległości, które powstają - wyjaśnił.

Powrót do szkół 2021 - data, termin

Do 25 kwietnia przedłużona została nauka zdalna w szkołach. Jest jednak możliwość prowadzenia zajęć sportowych na podstawie programów szkolenia sportowego, a także zajęć praktycznych i praktyk zawodowych dla uczniów i słuchaczy, którzy będą zdawać egzaminy w czerwcu. Uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy w styczniu wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach, od 22 marca znów uczą się zdalnie. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie od 26 października ub.r.

Najnowsze