Powrót do szkół 26 kwietnia NIE NASTĄPI na Dolnym Śląsku? Ten szczegół na to wskazuje

2021-04-21 12:39
Szkoła
Autor: pixabay.com

Uczniowie wszystkich klas od dłuższego czasu uczą się zdalnie. Wprawdzie klasy I-III wróciły do nauki stacjonarnej w styczniu, jednak od 22 marca powróciły do nauki w domu. Pozostali uczniowie w systemie nauki zdalnej pozostają już od 26 października 2020 r. Kiedy powrócą do szkół na Dolnym Śląsku? Minister Czarnek wskazał, że może nie nastąpić to zbyt prędko. O szczegółach przeczytajcie poniżej.

Szef resortu edukacji o powrót dzieci do szkół był pytany już wielokrotnie. Czy uczniowie mają szansę na powrót do nauki stacjonarnej jeszcze w tym roku? Do 25 kwietnia na pewno pozostaną w domu i będą mieć lekcje zdalne. Na tę chwilę trudno powiedzieć, czy uda się powrócić uczniom do szkół. Wszystko zostanie przesądzone najprawdopodobniej 21 kwietnia. Rzecznik rządu Piotr Muller zapowiedział na ten dzień posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. I to właśnie po tym spotkaniu rząd przekaże na konferencji prasowej wszystkie informacje dotyczące dalszych obostrzeń.

Dolny Śląsk: powrót do szkół nie nastąpi?

20 kwietnia szef resortu edukacji pytany był w TVP info, czy jest szansa na powrót dzieci do szkół po 25 kwietnia. Kwestia dotyczy uczniów tych najmłodszych, z klas I-III. 

- Jeśli spadek trzeciej fali się utrzyma- oraz słysząc szefa Rady Medycznej przy premierze profesora Horbana - mam nadzieję, że od poniedziałku uczniowie klas I-III - przynajmniej w wielu regionach - wrócą do szkoły - powiedział Przemysław Czarnek. 

Z powyższej wypowiedzi można wysnuć następujący wniosek: luzowanie obostrzeń może być wprowadzane wyłącznie w tych województwach, w których jest najmniejsza liczba zakażeń. W związku z tym, dzieci wrócą do szkół, jeśli liczba w konkretnym regonie Polski będzie spadać. Niestety, dane dotyczące zakażeń koronawirusem w województwie dolnośląskim, w porównaniu z innymi miejscami w Polsce- są wysokie.

Dolny Śląsk i Śląsk to województwa, w których luzowanie obostrzeń może nastąpić najpóźniej. Nadal w regionach tych występuje spore obłożenie łóżek szpitalnych. Jeśli taki stan się utrzyma- powrót uczniów w tych miejscach do szkół nie będzie możliwy w najbliższym czasie. 

Raport z anteny 20.04, godz.10
Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE