Rok szkolny 2019/2020 w Niemczech, USA, Anglii. Kiedy zaczyna się w innych krajach?

2019-08-14 14:22 A.D.
Rok szkolny
Autor: East News / FOT. PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKA PRESS GRUPA

Wakacje dobiegają powoli końca. Rok szkolny w Polsce rozpoczyna się standardowo 1 września. W 2019 uczniowie powrócą jednak do szkół dopiero w poniedziałek 2.09.2019. Czy tak samo będzie na całym świecie? Kiedy rozpoczyna się rok szkolny 2019/2020 w Niemczech, USA, Anglii? Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl!

Rok szkolny rozpoczniemy już niebawem! Po ponad dwóch miesiącach wakacji uczniowie powrócą do placówek w całej Polsce, by przeżywać kolejne przygody i uczyć się nowych rzeczy. Niektórzy rozpoczną zupełnie nowy etap w życiu, inni powrócą do dobrze znanych murów i kolegów. Wszystko to będzie miało miejsce 2 września 2019. Czy podobnie będzie poza granicami naszego kraju? Kiedy rozpoczyna się rok szkolny w Anglii, USA czy Japonii? 

Zobacz też: Tak fazy księżyca wpływają na nasze życie seksualne! Kiedy jest najlepszy moment na randkę?

Rok szkolny w Anglii, Niemczech USA - kiedy się zaczyna w roku szkolnym 2019/2020? 

Rok szkolny w USA rozpoczyna się w drugiej połowie sierpnia lub z początkiem września. Zależy to od postanowień uczelni czy szkoły. W Anglii, Niemczech oraz wielu innych państwach Europy rozpoczniemy naukę 3 września. Japonii zarówno rok szkolny jak i akademicki rozpoczynają się w kwietniu.

Najnowsze