Ranking liceów 2020. Zestawienie najlepszych szkół w jednym miejscu

2020-05-14 15:50 EK
Ranking liceów 2020. Zestawienie najlepszych szkół w jednym miejscu
Autor: Piotr Molecki/East News Ranking liceów 2020. Zestawienie najlepszych szkół w jednym miejscu

Egzaminy ósmoklasistów oraz maturzystów odbędą się w tym roku w czerwcu. Ich terminy zostały przesunięte z uwagi na panującą pandemię koronawirusa. Wciąż nie wiadomo jednak, jak będą wyglądały rekrutacje do szkół oraz na studia. Warto wcześniej wybrać idealną placówkę i mieć już plan w kieszeni! Zobaczcie na ESKA.pl, ranking najlepszych szkół w Polsce. Ta wiedza z pewnością wam się przyda.

Za niecały miesiąc nie tylko maturzyści, ale również ósmoklasiści podejdą do swoich tegorocznych egzaminów. Z pewnością niejeden uczeń najadł się w ostatnim okresie stresu, czego przyczyną była zmiana terminu testów. Wpływ na to miało bezpieczeństwo, a także ochrona przed zarażeniem się koronawirusem. Matura 2020 odbędzie się od 8 do 29 czerwca, natomiast ósme klasy swoje sprawdziany napiszą w dniach 16,17 oraz 18 czerwca. Wciąż jednak nie wiadomo, jak będzie przebiegała rekrutacja na studia lub do szkół ponadpodstawowych, takich jak - liceum, technikum czy też zawodówka. Dlatego warto wcześniej przemyśleć i przeanalizować swój wybór, aby nie podejmować decyzji na szybko, zbyt pochopnie oraz żeby później po prostu tego nie żałować. Pomocny przy wyborze będzie ranking szkół 2020, który został przygotowany przez portal Wasza Edukacja dla osiemnastu miast wojewódzkich.

Sprawdźcie poniżej najlepsze placówki w Polsce. Być może któraś z nich okaże się być waszym wyborem w przyszłej rekrutacji?

Ranking szkół 2020 - które liceum jest najlepsze?

Wybór szkoły średniej, to nie lada wyzwanie dla ucznia. Niestety potrafi być bardzo stresujące, ponieważ każdy nastolatek chce pójść do wymarzonej placówki i kształcić się w danym kierunku. Jeśli jeszcze nie wiesz, jaką szkołę wybierzesz podczas rekrutacji w 2020 roku, przychodzimy ci z pomocą. Poniżej znajdziesz dziesięć najlepszych szkół w Polsce. Dodatkowo, jeśli nie znajdziesz na liście swojej miejscowości, możesz sprawdzić czy jest dostępna na portalu www.waszaedukacja.pl.

Najlepsze licea w Polsce - ranking:

  • XIV Liceum im. Stanisława Staszica w Warszawie

  • Liceum Uniwersyteckie w Toruniu

  • V Liceum im. Augusta Witkowskiego w Krakowie

  • XXVII Liceum im. Tadeusza Czackiego w Warszawie

  • XXXIII Liceum Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika w Warszawie

Najlepsze technika w Polsce - ranking:

  • Technikum Łączności nr 14 w Krakowie

  • Technikum Komunikacji w Poznaniu

  • Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie

  • Technikum Elektroniczne w Lublinie

  • Technikum Elektroniczne nr 7 im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy

Wywiad z Benee

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze