Wielkanoc

i

Autor: pixabay.com

Wielkanoc 2022 - data. Kiedy wypadają Święta Wielkanocne w 2022 roku?

2022-03-06 14:27

Wielkanoc to najważniejsze święto w religii chrześcijańskiej, które upamiętnia zmartwychwstanie Chrystusa. W przeciwieństwie do Świąt Bożego Narodzenia, które corocznie są obchodzone w tym samym terminie, Święta Wielkiej Nocy są tzw. świętem ruchomym. Ich termin uzależniony jest od tego, kiedy wypadnie pierwsza pełnia księżyca. Kiedy wypadają Święta Wielkanocne w 2022 roku? Sprawdźcie koniecznie ich datę.

Wielkanoc 2022 - kiedy wypada? To pytanie, które nurtuje każdego z nas. Wielkanoc to nie tylko najważniejsze, ale również najstarsze święto chrześcijańskie. W kościele katolickim Wielkanoc poprzedza okres Wielkiego Postu, podczas którego wierni przez 40 dni przygotowują się do nadchodzących świąt, powstrzymując się od udziału w hucznych imprezach oraz ograniczając spożycie niektórych potraw. Wszystko po to, by być gotowym na przyjście Chrystusa. Wielki Post zawsze rozpoczyna się w Środę Popielcową, a w 2022 wypada ona 2 marca. Kiedy jest Wielkanoc 2022?

Święta Wielkanocne 2022 - kiedy wypada Wielkanoc katolicka, a kiedy prawosławna?

ESKA XD #042 - BATMAN, EUROWIZJA, MIŁOŚĆ, SAMOCHODY

Wielkanoc 2022 - data

Kiedy wypada Wielkanoc 2022? Corocznie Święta Wielkiej Nocy przypadają na niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca, która nazywana jest Paschalną i wypada w marcu lub kwietniu. W tym roku Wielka Niedziela przypada na 17 kwietnia. To właśnie wtedy wraz z rodziną zasiądziemy przy wielkanocnym stole i podzielimy się jajkiem z najbliższymi. Zanim jednak to nastąpi, każdą osobę wierzącą czeka Wielki Post, Niedziela Palmowa, a także Wielki Tydzień, które to odpowiednio przygotują do celebrowania Zmartwychwstania Chrystusa. 

Sonda
Wielkanoc czy Boże Narodzenie? Które święta lubisz bardziej?