Wielkanoc 2022 - data. Kiedy wypadają Święta Wielkanocne w 2022 roku?

2022-03-06 14:27
Wielkanoc
Autor: pixabay.com

Wielkanoc to najważniejsze święto w religii chrześcijańskiej, które upamiętnia zmartwychwstanie Chrystusa. W przeciwieństwie do Świąt Bożego Narodzenia, które corocznie są obchodzone w tym samym terminie, Święta Wielkiej Nocy są tzw. świętem ruchomym. Ich termin uzależniony jest od tego, kiedy wypadnie pierwsza pełnia księżyca. Kiedy wypadają Święta Wielkanocne w 2022 roku? Sprawdźcie koniecznie ich datę.

Wielkanoc 2022 - kiedy wypada? To pytanie, które nurtuje każdego z nas. Wielkanoc to nie tylko najważniejsze, ale również najstarsze święto chrześcijańskie. W kościele katolickim Wielkanoc poprzedza okres Wielkiego Postu, podczas którego wierni przez 40 dni przygotowują się do nadchodzących świąt, powstrzymując się od udziału w hucznych imprezach oraz ograniczając spożycie niektórych potraw. Wszystko po to, by być gotowym na przyjście Chrystusa. Wielki Post zawsze rozpoczyna się w Środę Popielcową, a w 2022 wypada ona 2 marca. Kiedy jest Wielkanoc 2022?

Święta Wielkanocne 2022 - kiedy wypada Wielkanoc katolicka, a kiedy prawosławna?

ESKA XD #042 - BATMAN, EUROWIZJA, MIŁOŚĆ, SAMOCHODY

Wielkanoc 2022 - data

Kiedy wypada Wielkanoc 2022? Corocznie Święta Wielkiej Nocy przypadają na niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca, która nazywana jest Paschalną i wypada w marcu lub kwietniu. W tym roku Wielka Niedziela przypada na 17 kwietnia. To właśnie wtedy wraz z rodziną zasiądziemy przy wielkanocnym stole i podzielimy się jajkiem z najbliższymi. Zanim jednak to nastąpi, każdą osobę wierzącą czeka Wielki Post, Niedziela Palmowa, a także Wielki Tydzień, które to odpowiednio przygotują do celebrowania Zmartwychwstania Chrystusa. 

Sonda
Wielkanoc czy Boże Narodzenie? Które święta lubisz bardziej?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze