Przerwa w szkole przedłużona? Premier komentuje obecną sytuację

2020-03-17 14:39 PO
Blowek
Autor: Czy MIASTA zostaną ZAMKNIĘTE? / Blowek Blowek

Premier Morawiecki udzielił wywiadu popularnemu youtuberowi Blowkowi w celu rozwiania wszystkich fake news’ów na temat epidemii koronawirusa. Okazuje się, że wybór kanału i sposób komunikacji premiera Morawieckiego z młodszą widownią nie mógł być bardziej trafny. Czy przerwa w szkole zostanie przedłużona? Padła odpowiedź na pytanie, które szczególnie interesuje uczniów.

Blowek 16 marca 2020 opublikował film, w którym oznajmił swoim widzom, że wybiera się do samego premiera Mateusza Morawieckiego w celu przeprowadzenia z nim wywiadu, a wszystko po to, by rozwiać wątpliwości i pytania innych dotyczące obecnej, nieciekawej sytuacji w kraju z uwagi na panującą epidemię koronawirusa. Okazuje się, że wywiad pomiędzy premierem Morawieckim, a znanym wszystkim w świecie internetu Blowkiem był strzałem w dziesiątkę i najlepszym sposobem na dotarcie do młodszego pokolenia. Film dzień po publikacji znalazł się na pierwszym miejscu na karcie na czasie i dotarł on do ponad miliona użytkowników.  W wywiadzie premier zachęca do ograniczenia wyjazdów do minimum oraz odpowiada na pytanie czy odrabianie lekcji w wakacje będzie koniecznością.  Blowek spytał również o to jak długo będzie trwała obecna epidemia, czy jesteśmy w stanie przewidzieć kiedy sytuacja się uspokoi. Premier nie znał odpowiedzi na zadane pytanie jednak wytłumaczył, dlaczego kontakty społeczne zostały ograniczone. - Wszystkie obecne działania są wyprzedzające, abyśmy mogli uniknąć sytuacji jakie mają miejsce w innych krajach - wyjaśnił.

Przerwa w szkole przedłużona?

Panująca obecnie sytuacja w kraju budzi niepokój wśród ludzi, a wszystkie działania stawia pod znakiem zapytania. Premier Matusz Morawiecki w wywiadzie u Blowka udziela odpowiedzi na pytanie, które w szczególności interesuje uczniów. Czy przerwa w szkole zostanie przedłużona? - Może się przedłużyć, nie wiemy tego dzisiaj, podejmiemy tę decyzję w stosownym czasie - wyjaśnił w wywiadzie premier. Dodatkowo sprawę skomentował Minister Edukacji, Dariusz Piątkowski, który poinformował, że przerwa w szkołach najprawdopodobniej potrwa aż do Wielkanocy. 

Nowości Muzyczne 2020: premiery, które musisz nadrobić! [#zostańwdomu]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze