Choinka Boże Narodzenie

i

Autor: Canva

Kalendarz dni wolnych

Przerwa świąteczna w szkole w grudniu 2023. Ile dni wolnych od szkoły?

2023-12-14 9:21

Nie jest tajemnicą, że uczniowie najbardziej czekają na dni wolne od szkoły. Pierwsza okazja do dłuższego niż zwykle wypoczynku pojawi się w grudniu, a to wszystko za sprawą świąt Bożego Narodzenia. Na jak długą przerwę mogą liczyć dzieci i młodzież w wieku szkolnym? Jak w tym roku wypada Boże Narodzenie? Wszystkie najważniejsze informacje w jednym miejscu.

Jak wypada Boże Narodzenie w 2023 roku? To pytanie zadaje sobie coraz więcej uczniów. Rok szkolny trwa w najlepsze, a poza 1 listopada, dzieci i młodzież nie mieli okazji do dodatkowego odpoczynku. Nawet ustawowo wolny od pracy 11 listopada wypadał w tym roku w sobotę, przez co uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych nie mogli cieszyć się gratisową labą. W kalendarzu roku szkolnego MEiN mamy jednak zapis o dłuższym niż standardowo okresie wolnego od zajęć dydaktycznych, który wypada jeszcze w tym roku kalendarzowym. Mowa oczywiście o przerwie świątecznej, która na ogół zaczyna się 1-2 dni przed Wigilią i trwa do 1 stycznia. Jak wypada w tym roku? Od kiedy do kiedy będzie wolne od szkoły w grudniu?

Dni wolne od szkoły 2023/24. Na pierwszą okazję do odpoczynku trzeba trochę zaczekać!

AFERA DODOWA! (WERSOW X FRIZ, ŚWIĄTECZNA PŁYTA JULII ŻUGAJ, GIBBS ZŁOTY CHŁOPAK, ROBERT LEWANDOWSKI) | Maks on Air

Jak wypada Boże Narodzenie 2023?

Coraz więcej osób zastanawia się, jak w tym roku wypada Boże Narodzenie. Trzeba przyznać, że korzystnie. Wigilia (24 grudnia), która nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, wypada w niedzielę, dzięki czemu sporo osób będzie cieszyć się wolnym od samego rana, 1. dzień świąt w poniedziałek, a 2. we wtorek. Oba te dni są ustawowo wolne od obowiązków służbowych.

Przerwa świąteczna 2023

Przerwa świąteczna rozpocznie się 23 grudnia, czyli w sobotę. To oznacza, że dzieci i młodzież spędzą w szkole cały tydzień - od poniedziałku do piątku. Powrót do placówek nastąpi dopiero we wtorek, 2 stycznia 2024 roku.

Upominki świąteczne 2023 od LEGO