Przerwa świąteczna w szkołach przedłużona. W tym roku uczniowie świętują dłużej!

2019-12-14 23:00 A.D.
bałwanek
Autor: Canva.com

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, na który czeka każdy z nas. Podczas wigilijnej nocy spełniać mogą się marzenia, zdarzać cuda, a rodzinne ciepło i miłość ogrzewają nawet najchłodniejszą noc. W tym roku uczniowie będą mogli się nimi cieszyć dłużej niż zwykle! Problem jednak mogą mieć niektórzy z rodziców. Co wiemy o wydłużonej przerwie świątecznej 2019?

Przerwa świąteczna w szkołach w grudniu 2019 przedłużona? Niektórzy uczniowie cieszyć będą się mogli 15 dniami wolnego. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą Wigilii, która przypada w tym roku we wtorek tak samo, jak Sylwester. Nie było innego wyjścia, jak zezwolić uczniom na dłuższy odpoczynek od nauki. Zajęcia tylko w poniedziałek 23.12 lub piątek 27.12 z pewnością nie tylko byłyby dla nich nużące, ale wiele dzieci zostałoby w domu. Większość rodziców na ten czas skieruje swoje pociechy do dziadków lub innych członków rodziny, którzy nie muszą iść do pracy. Niektórzy zdecydują się na dodatkowy urlop by spędzić razem czas. Na przedszkolaki czekają dyżury w przedszkolach, podczas których oglądać będą filmy i bawić się wspólnie z innymi dziećmi. Nie będą odbywać się jednak zajęcia dodatkowe. Na szczęście to jedynie 4 dni spośród piętnastu, o które opiekunowie muszą się martwić.

Zobacz: Ferie 2020 - kiedy? Na ten czas czekają wszyscy uczniowie! [WOJEWÓDZTWA]

Ostatni dzień wolny podczas ponad dwutygodniowej przerwy to 1 stycznia, czyli Nowy Rok. 2.01.2020 rozpoczynają się tradycyjne zajęcia w szkolnych placówkach. Ale... nie we wszystkich! Niektóre ze szkół zadecydowały, że uczniowie do nauki wrócą dopiero po święcie Trzech Króli, które wypada w poniedziałek, 6 stycznia. Co ciekawe, pierwsze ferie świąteczne rozpoczynają się już 13 stycznia. Uczniowie nie zdążą więc porządnie się przemęczyć. 

Przerwa świąteczna w szkołach w grudniu - ile wolnego w 2020? 

W roku 2020 sytuacja rodzica wcale może nie ulec poprawie. Ponieważ Wigilia przypadać będzie w czwartek, nie wykluczone jest, że dzieciaki otrzymają o jeden dzień więcej wolnego. 22 grudnia w szkołach mogą odbywać się już tylko spotkania świąteczne dla uczniów. 

Najnowsze