Przerwa majowa 2021 - od kiedy do kiedy będzie wolne?

2021-04-12 13:36 Adam Bysiek
Lockdown przedłużony do 25 kwietnia. Czy hotele będą otwarte na majówkę?
Autor: pixabay.com Lockdown przedłużony do 25 kwietnia. Czy hotele będą otwarte na majówkę?

Przerwa majowa 2021 - od kiedy do kiedy będzie wolne? To jedno z najczęściej zadawanych pytań przez uczniów wszystkich klas i pracowników każdej możliwej branży w Polsce. Prawie jedna trzecia 2021 roku już za nami, a przerwa majowa 2021 coraz bliżej! Jeśli planujesz właśnie urlop, wypoczynek lub majowy wyjazd z przyjaciółmi celem relaksu i oderwania się od codziennych obowiązków i wielkomiejskiej rzeczywistości, to koniecznie musisz wiedzieć od kiedy do kiedy trwa przerwa majowa 2021.

Majówka 2021 to idealny czas na odpoczynek. Właśnie wtedy większość z nas rozpoczyna okres wiosenno-letnich wypadów za miasto lub nad jezioro. Pogoda w tym czasie będzie bardzo dobra w wielu miejscach w Polsce, a więc sprawdźmy razem, od kiedy do kiedy będzie wolne! Przerwa majowa 2021 coraz bliżej, warto ją zaplanować.

Przerwa majowa 2021 - dni wolne w szkole

Pomimo tego, że zajęcia edukacyjne nadal odbywają się online, większość uczniów czeka z utęsknieniem na przerwę majową 2021 i zastanawia się nad tym od kiedy do kiedy będzie wolne na majówkę 2021. Przerwa majowa 2021 tradycyjnie, jak co roku, rozpocznie się  1 maja 2021 roku, kiedy to wypada Święto Pracy. To również Dzień Solidarności Ludzi Pracy, a ten ustawowo jest wolny od jakichkolwiek obowiązkowych zajęć lekcyjnych - tym razem jednak wypada w sobotę. W wielu przypadkach uczniowie przerwę zaczną jednak już w piątek, inni wrócą do szkoły później bo dopiero 5 maja. Wszystko dlatego, że kolejnym ważnym i wolnym od lekcji dniem jest 3 maja - to Święto Konstytucji 3 maja, które wypada w 2021 roku w poniedziałek.

Plany urlopowe bydgoszczan

Dodatkowo zaznaczmy, że pomiędzy 1 a 3 maja 2021 roku wypada jeszcze Święto Flagi Rzeczypospolitej, które w tym roku przypada na niedzielę.

Przerwa majowa 2021 w pracy

Przerwa majowa 2021 to idealny czas na to by zaplanować swój urlop z rodziną lub przyjaciółmi. Tysiące ludzi już szuka informacji na temat tego od kiedy do kiedy będzie wolne w pracy. Niestety kalendarz świąt w tym roku nie sprzyja pracownikom chcącym wypocząć z rodziną początkiem maja 2021. Przerwa majowa 2021 w pracy potrwa od 1 maja do poniedziałku 3 maja. Są to tylko i wyłącznie trzy dni. Zaznaczmy jednak, że zgodnie z polskim prawem za święto, które w tym roku wypada w sobotę (Święto Pracy) każdemu przysługuje ustawowo jeden, dodatkowy dzień wolny. Każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin - tak brzmi Artykuł 130 Paragraf 2 Kodeksu Pracy. Zgodnie z założeniami tego przepisu, najczęściej to pracodawca wyznacza jeden ekstra dzień wolny dla wszystkich pracowników swojej firmy w tym samym terminie.

Najnowsze