Przepisy drogowe 2021 - zmiany. Za złamanie tych przepisów stracisz prawo jazdy

2021-01-02 10:23
prawo jazdy
Autor: Pixabay.com

Prawo jazdy 2021 - zmiany zaskoczą kierowców? Okazuje się, że w nadchodzącym roku pojawi się szereg nowości, które z pewnością zainteresują każdą osobę posiadającą prawo jazdy i nie tylko. Pojawią się także nowe zasady dla pieszych! Co dokładnie ulegnie zmianie? Lista najważniejszych modyfikacji widnieje poniżej.

Prawo jazdy 2021 - zmiany wejdą w życie? Okazuje się, że w nadchodzącym roku zetkniemy się z szeregiem zmian na wielu płaszczyznach, w tym także w egzaminach na prawo jazdy, jak i w przepisach ruchu drogowego. Kierowcy mogą spodziewać się kilku istotnych nowości, które od nowego roku będą obowiązywać na ulicach. Poniżej przygotowaliśmy dla was listę najważniejszych zmian, które pojawią się, jeśli chodzi o prawo jazdy 2021. Największą i najważniejszą modyfikacją, nad jaką obecnie pracuje rząd jest zwiększenie ochrony pieszego w rejonie przejścia dla pieszych, co oznacza, że kierowca będzie miał obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście albo znajdującemu się na nim. W powyższej sytuacji nie zabraknie także zmian dla pieszych. Osoba, która będzie chciała przejść przez przejście będzie miała zakaz używania telefonu komórkowego i innych tego typu urządzeń. To jedna z większych zmian, jaka pojawi się w 2021 jest. Zdaniem niektórych jest ona jak najbardziej na plus, jednak budzi kontrowersje. Jakie jeszcze zmiany pojawią się w przyszłym roku? Więcej dokładnych podpunktów znajdziecie poniżej.

Jeśli masz prawo jazdy, powinieneś znać te znaki

Pytanie 1 z 13
Ten znak zakazuje wjazdu:
Zakaz wjazdu pojazdom z towarami niebezpiecznymi

Prawo jazdy 2021 - zmiany 

Prawo jazdy 2021 pełne zmian! Co tak naprawdę czeka na kierowców w 2021 roku? Nadchodzące zmiany wypisaliśmy poniżej: 

  • zmiana prędkości - to następna nowość, jaka pojawiła się w projekcie rządowym. Chodzi o obniżenie prędkości w obszarze zabudowanym w godzinach nocnych do 50 km/h.
  • Zakaz jazdy na zderzaku - w tej zmianie chodzi o to, aby na drogach szybkiego ruchu bezpieczna odległość między pojazdami wynosiła połowę aktualnej prędkości.
  • Przejście na pasach, telefon do kieszeni - o tym pisaliśmy już powyżej. Piesi będą musieli zachować szczególną ostrożność przechodząc przez jezdnię, ani nie będą mogli korzystać w tym czasie z telefonu.
  • Zmiana na egzaminie na prawo jazdy - zmiana minimalnego czasu, po jakim może być egzaminatorowi przydzielona w ciągu dnia kolejna osoba egzaminowana.

To z pewnością nie koniec zmian, które pojawią się w przepisach drogowych w przyszłym roku oraz na samych egzaminach, a więc warto mieć oczy szeroko otwarte, aby wiedzieć w tym temacie wszystko na bieżąco. 

Miał prawo jazdy zaledwie od kilku miesięcy. 18-latek chciał "przykozaczyć", DRIFT skończył się NA LATARNI!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze