WRPO Leszno

i

Autor: Eska WRPO Leszno

Przebudowa szkoły w Jezierzycach Kościelnych zakończona. Co się zmieniło?

2018-08-01 14:13

Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic.

W Jezierzycach Kościelnych dzieciaki już nie mogą doczekać się szkoły. W nowej, przebudowanej za pieniądze z Unii Europejskiej będzie nowocześnie i przestronnie. Na najmłodszych czekać będzie piękny plac zabaw. Uczniowie od września korzystać też będą z dodatkowych zajęć, które również opłaciła Unia Europejska.

- Ta przebudowa i rozbudowa powoduje, że przedszkole i szkoła są w jednym budynku, w jednym miejscu. Standard jest tam bardzo wysoki. Jest to duża przestrzeń też przeznaczona dla przedszkola. Sam budynek jest wybudowany z zewnątrz z cegły klinkierowej, są okna dwukomorowe. Zużycie energii będzie mniejsze. Jest ogrzewanie podłogowe, jest wymiana powietrza, jest też mnóstwo urządzeń elektronicznych, jak tablice interaktywne, cała nowa pracownia komputerowa. Do tego jest wspaniały plac zabaw do dzieci. To wszystko powoduje, że w Jezierzycach zaistniał, jeśli chodzi o oświatę, inny świat - opowiada Stanisław Waligóra, Wójt Gminy Włoszakowice.

WRPO Leszno

i

Autor: Eska WRPO Leszno

- Do 2020 roku, będzie realizowanyny program edukacyjny i on obejmuje przeprowadzenie dodatkowych zajęć z angielskiego, matematyki, informatyki, doradztwa edukacyjno-zawodowego, logopedii, gimnastyki korekcyjnej, przyrody, chemii, geografii, fizykii i biologii a również kursy dla nauczycieli - podkreśla Marek Wodawski Podinspektor ds oświaty.

Na przebudowę szkoły w Jezierzycach Kościelnych Gmina Włoszakowice dostała z Unii Europejskiej ponad milion 370 tys złotych w ramach inwestycji w rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej. Pieniądze z Unii możecie tez otrzymac na inne projekty. Jakie? O tym na stronie wrpo.wielkopolskie.pl.

Jak unijne pieniądze zmieniają południową Wielkopolskę - o tym w kolejnych wydaniach audycji: Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.