Powrót do szkół od września 2021 to najlepsza opcja? Powstała petycja uczniowska!

2021-04-30 8:25
Powrót do szkół od września 2021 to najlepsza opcja? Powstała petycja uczniowska!
Autor: Karol Porwich/East News Powrót do szkół od września 2021 to najlepsza opcja? Powstała petycja uczniowska!

Powrót do szkół to jeden z najgorętszych tematów w ostatnich tygodniach, a może nawet miesiącach. Uczniowie po wielomiesięcznej nauce na odległość już w maju powrócą do szkolnych ławek, by ponownie wykazać się wiedzą w bezpośrednim kontakcie z nauczycielem. Setki tysięcy osób uważa, że to zła decyzja. Powstała petycja uczniowska, o której więcej przeczytacie już teraz.

Powrót do szkół od września 2021 wzbudza emocje wśród uczniów, ale również rodziców. Sprawa jest na tyle gorąca, że powstała specjalna petycja uczniowska 2021 online. O co chodzi? Zastanawiacie się, po co powstała uczniowska petycja 2021? Podrzucamy szczegóły i argumenty, które skierowali twórcy petycji do Ministra Edukacji i Nauki, Przemysława Czarnka. Pod koniec kwietnia podano, jaka jest oficjalna data powrotu do szkół. Harmonogram pokazuje, że uczniowie pojawią się w ławkach na początku, w połowie i na koniec maja 2021. Terminy dla uczniów z różnych klas są różne. Dla tysięcy osób będzie to wielka sprawa, ponieważ ostatni raz pojawili się w swoich ławkach pod koniec października ubiegłego roku. Właśnie od tamtego czasu obowiązuje nauka zdalna. 

Dariusz Kulma zdradza pewniaki na maturze 2021 z matematyki. Zobacz, jak policzyć te zadania!

Petycja uczniowska 2021 online - po co?

Dzieci, a także młodzież wracają do szkół jeszcze w maju, co nie spodobało się znacznej części uczniów i rodziców. Jeszcze zanim zapadła ostateczna decyzja o powrocie do nauki hybrydowej i stacjonarnej w maju 2021, najbardziej zainteresowane szkolnym tematem osoby stworzyły petycję, skierowaną do szefa resortu edukacji, Przemysława Czarnka. Czego dotyczy petycja uczniowska 2021? Osoby, które stworzyły petycję są przekonane, że powrót do szkół na ostatnie, niecałe już dwa miesiące, jest zupełnie niepotrzebny. Argumentują, że zdezorientuje uczniów klas siódmych i ósmych, którzy mają przed sobą egzamin dojrzałości. W petycji uczniowskiej online pojawia się zdanie: - Sprzeciwiamy się powrotowi w tym roku szkolnym do nauki stacjonarnej i chcielibyśmy by nasz głos, głos wszystkich uczniów został i tym razem usłyszany oraz by została podjęta odpowiednia decyzja, o jaką prosimy. Nie mamy czasu, by znów wrócić do nauki stacjonarnej, ponieważ uczniowie chcą się skupić na nauce do egzaminu ósmoklasisty, a nie przejmowaniem się o liczbie zgonów i zachorowań w danym dniu. 28 kwietnia 2021, jak podają twórcy petycji, wniosek podpisało ponad 200 tysięcy użytkowników. Dzień później było to już blisko 500 tysięcy. 

Powrót do szkół 2021 - wrzesień

Powrót do szkół we wrześniu 2021 powinien nastąpić bez większych problemów i komplikacji. Nauczyciele są zaszczepieni, co jest już jednym z głównych powodów bezpiecznego powrotu do nauki stacjonarnej. Rok szkolny 2021/2022 na tę chwilę rozpocznie się zgodnie z planem, czyli 1 września. 

Matura ustna 2022 ODWOŁANA. Uczniowie zadowoleni z matury bez ustnych

Najnowsze