Prognoza pogody GRUDZIEŃ 2020 - śnieg i ostry MRÓZ w Polsce? Kiedy i gdzie najzimniej?

Pogoda GRUDZIEŃ 2020 - śnieg i ostry MRÓZ w Polsce? Kiedy i gdzie najzimniej?
Autor: Jaroslaw Jakubczak/Polska Press/East News Pogoda GRUDZIEŃ 2020 - śnieg i ostry MRÓZ w Polsce? Kiedy i gdzie najzimniej?

Długoterminowa prognoza pogody na grudzień 2020 nie ma przed nami tajemnic. Jaka pogoda będzie w najbliższych tygodniach? Niektórzy mają nadzieję, że święta Bożego Narodzenia będą białe. Tymczasem przewidywania synoptyków nie są optymistyczne w tej kwestii. Przekonajcie się sami już teraz!

Spis treści

  1. Pogoda GRUDZIEŃ 2020 - śnieg i mróz w Polsce

Pogoda GRUDZIEŃ 2020 - śnieg i mróz w Polsce w nadchodzących tygodniach? Wiele osób zastanawia się, czy w grudniu 2020 będzie śnieg, dlatego też postanowiliśmy sprawdzić, co przewiduje długoterminowa prognoza grudzień 2020. Początkowo mówiło się o tym, że niskie temperatury nie dadzą się mocno we znaki. Tymczasem najnowsze przewidywania synoptyków są jednoznaczne. Zima w grudniu utrudni życie przede wszystkim kierowcom. Często spodziewane są przelotne opady deszczu, a przy tym mróz, który może być powodem wielu kolizji drogowych. Najzimniej zrobi się po 20 grudnia, kiedy to w wielu miastach naszego kraju temperatura spadnie do -3 stopni Celsjusza. Jak wygląda pogoda na grudzień 2020? Przekonajcie się sprawdzając poniżej.

Pogoda GRUDZIEŃ 2020 - śnieg i mróz w Polsce

Pogoda w grudniu 2020 będzie się zmieniać z dnia na dzień, dlatego do długoterminowej prognozy należy podchodzić z dystansem. Zgodnie z najnowszymi przewidywaniami w dniach 1-10 grudnia będzie dużo słońca, szczególnie w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu. W województwie mazowieckim od 4-9 stopni Celsjusza, w Małopolsce od 3-8 stopni Celsjusza, a na Dolnym Śląsku termometr pokaże od 5 do nawet 12 stopni Celsjusza. Połowa miesiąca w tych regionach nie będzie już tak przyjemna. Spodziewane są przelotne opady deszczu i śniegu, a co więcej mróz, który będzie odczuwalny od godziny 20:00 do 9:00 rano. Jeszcze zimniej zrobi się po 20 grudnia, kiedy to powiew mrozu odczujemy w ciągu dnia. W stolicy od -1 do -4 stopni Celsjusza, a w górach od -3 do -6 stopni Celsjusza. 

Święta Bożego Narodzenia 2020 będą zimne, ale bez opadów śniegu.

Eurowizja Junior 2020 - najbardziej wzruszające momenty konkursu
Najnowsze