Pogoda na Boże Narodzenie 2020. Jakie będą tegoroczne święta?

Boże Narodzenie
Autor: Pixabay.com

Pogoda na Boże Narodzenie 2020 - czy możemy spodziewać się białych świąt? Synoptycy już od jakiegoś czasu analizują prognozę pogody na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Czy spadnie długowyczekiwany śnieg i dzień na lepienie bałwana można spokojnie wpisać w swój kalendarz? Dokładna prognoza pogody na Boże Narodzenie 2020 czeka na was poniżej.

Pogoda na Boże Narodzenie 2020 - jak będą wyglądać tegoroczne święta? Choć ostatnia sroga zima w Polsce miała miejsce w 2012-2013 roku, nadal w pełni wierzymy, że białe święta nadejdą. Większość osób, aby w pełni poczuć magię świąt marzy o lepieniu bałwana i zorganizowaniu zimowego kuligu, po którym kubek gorącego kakao jest pozycją obowiązkową. Czy na nadchodzące Boże Narodzenie 2020 możemy spodziewać się śniegu? Do Wigilii pozostał równy miesiąc, dlatego też większość osób zastanawia się, jak będą wyglądały święta pod względem temperatury. Synoptycy już od kilku tygodni analizują pogodę na zbliżające się wielkimi krokami Boże Narodzenie i niestety najnowsze prognozy pogody nie wskazują na to, że tegoroczna zima zaskoczy nas dużymi opadami śniegu, czy też przymrozkami. Co ciekawe, według niektórych synoptyków temperatura w święta będzie wyjątkowo wysoka jak na ostatnie miesiące bieżącego roku. Według nich temperatura zarówno w okresie świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra będzie w granicach od -4 do 4 stopni Celsjusza. 

Pogoda na Boże Narodzenie 2020

Pogoda na Boże Narodzenie 2020 zapowiada się dość łagodna. Na końcu grudnia pojawi się ocieplenie oraz możliwe opady deszczu ze śniegiem, co oznacza, że jeśli pojawi się śnieg, nie utrzyma się zbyt długo. Według meteorologów ciepła temperatura przybędzie z dalekiego południa i zachodu, a więc lepienie bałwana oraz organizowania zimowych kuligów może okazać się odległym marzeniem. 

Jak udekorować choinkę na Boże Narodzenie
Najnowsze