Próbny egzamin ósmoklasisty 2021 - zadania, arkusze, odpowiedzi. Co będzie na egzaminie?

2021-02-23 14:47 ek
egzamin ósmoklasisty
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News

Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy i musi podejść do niego każdy uczeń klasy ósmej, który chce skończyć szkołę. Choć nie można go nie zdać, wyniki są brane pod uwagę w dalszej rekrutacji. Przed głównymi egzaminami, na uczniów czekają również te próbne. Co będzie na testach? Jakich zadań należy się spodziewać? Sprawdźcie poniżej.

Próbny egzamin ósmoklasisty 2021 - zadania, arkusze, odpowiedzi. Co będzie na egzaminie? To zastanawia wszystkich uczniów, którzy już niebawem podejdą do testów. Próbne egzaminy ósmoklasistów, odbędą się w terminie od 17 do 19 marca bieżącego roku. Tradycyjnie na młodzież czeka w pierwszej kolejności arkusz z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Choć testy diagnostyczne nie są obowiązkowe to coraz więcej szkół decyduje się je przeprowadzić. To wszystko ze względu na dobro uczniów, którzy mają okazję sprawdzić swoją wiedzę, a następnie - jeśli będzie trzeba, uzupełnić braki.

Oficjalne egzaminy ósmoklasistów w 2021 roku odbędą się pod koniec maja. Choć uczniom towarzyszy stres, głównie ze względu na naukę zdalną, to okazało się, że będą mieli w tym roku łatwiej. Między innymi zmniejszyła się lista lektur, będą tylko dwie formy pisemnej wypowiedzi do wyboru - rozprawka lub opowiadanie, mniej zadań w arkuszu, mniej zadań otwartych z matematyki, czy też ograniczenie zakresu struktur gramatycznych jeśli chodzi o języki obce.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Próbny egzamin ósmoklasisty 2021 - zadania

Wiele młodych osób zastanawia się, co będzie na próbnych egzaminach ósmoklasisty w marcu. Jak oficjalnie wiadomo, zadania w teście mogą dotyczyć zagadnień, czy nawet lektur obowiązkowych, które były do tej pory nieomawiane na lekcjach. Należy się tym nie zrażać i spróbować swoich sił podczas rozwiązywania. Próbne arkusze nie są znane i zostaną udostępnione dyrektorom szkół dopiero kilkadziesiąt godzin przed egzaminem. Po testach próbnych, arkusze będą dostępne do pobrania na oficjalnej stronie CKE. Na ten moment, nie wiadomo co dokładnie będzie na próbnych egzaminach ósmych klas. Jeśli chcecie porozwiązywać zadania i poćwiczyć w domu, to przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami z poprzednich lat, znajdziecie na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Powodzenia!

Najnowsze