Próbny egzamin ósmoklasisty 2021 - co się stanie, jeśli nie zda się testów?

2021-03-19 10:16
Egzamin ósmoklasisty
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News

Egzamin ósmoklasisty to bez dwóch zdań jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu młodych osób. Na pozytywnym wyniku zależy wielu uczniom, nie tylko z testów głównych ale także z próbnych. Co jeśli niestety nam się nie uda? Co się stanie jeśli nie zda się próbnego egzaminu ósmoklasisty? Odpowiadamy poniżej.

Próbny egzamin ósmoklasisty 2021 - co się stanie, jeśli nie zda się testów? To zastanawia niejednego ucznia. Egzamin ósmoklasisty to jeden z ważniejszych testów w życiu młodych osób. Zanim jednak dojdzie do terminu głównego, który został zaplanowany na końcówkę maja, młodzież ma szansę sprawdzić swoją wiedzę podczas egzaminów próbnych. W tym roku ósmoklasiści swój maraton rozpoczęli w środę 17 marca i przez trzy dni rozwiązywali arkusze z obowiązkowych przedmiotów - języka polskiego, matematyki oraz z języka obcego nowożytnego. Jak zawsze znalazły się osoby zadowolone i niezadowolone. Dla przykładu, niektórym ósmoklasistom królowa nauk - matematyka dała mocno w kość. Największą trudność sprawiło im zadanie z białymi różami, a także o nagrodach pieniężnych Marcina i Kamila.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Co się stanie, jeśli nie zda się egzaminu ósmoklasisty?

Takie jest życie, dlatego zawsze podczas ważnych egzaminów znajdą się osoby zadowolone i te niezadowolone. Niestety niektórym ze stresu może powinąć się noga i wszystkie zadania mogą zostać źle rozwiązane. Co w przypadku, jeśli nie zda się próbnych testów ósmoklasisty? Czy grozi to oceną niedostateczną z danego przedmiotu? Czy można nie być dopuszczonym do terminu głównego? Możecie być spokojni. Egzaminów ósmoklasisty tych próbnych, jak i głównych nie da się nie zdać nawet jeśli nie otrzyma się żadnych punktów. Przypomnijmy, że próbne egzaminy ósmych klas mają na celu diagnozę, czyli sprawdzenie stanu wiedzy uczniów. To dobry moment, aby oswoić się z arkuszami oraz nową sytuacją w życiu, a także sprawdzić jakie ma się braki. Choć nauczyciele nie powinni wystawiać ocen za testy, to mimo wszystko warto wziąć uzyskany wynik do serca i w dwa miesiące postarać się nadrobić zaległości. Punkty na terminie głównym są bardzo ważne, ponieważ mogą pomóc w rekrutacji do liceum lub technikum.

Szkoła - typowe teksty nauczycieli

Pytanie 1 z 14
Dzwonek/przerwa jest dla ...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze